Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

 Poezi/Prozė 1 - 2 - 3 - 4

   

 Poezi dhe prozė
Portal
 

 

 

Fadil Shyti Poezi 21.1.2014
Angjelina Krasniqi VLORĖ MOJ E BUKUR VLORĖ 29.11.2013
Shaban Cakolli SILKE BLUMBACH-MIKE E CILA SHKRUAN DHE FLET SHQIP 18.11.2013
Agim Gashi ĖNDRRA E DITĖLINDJES SIME 4.8.2013
Arsim Halili Zgjedhur nga opusi krijues i poetit dhe eseistit
Arsim Halili
22.7.2013
Aurela Topi ATDHEU IM NĖ ITALI 2013
Shaban Cakolli TĖ FITOJ SHQIPĖRIA

Poetėve u dhimbi dhimbja 
-kushtuar Ali Podrimjes-

16.7.2013
Reis Mirdita Sot, njėzet vjet 13.7.2013
Miradije Gashi Motrės nė amshim 19.5.2013
Filolet Biografi e shkurtėr dhe cikėl poetik nga Shaban CAKOLLI 20.1.2014
Pėrgatiti: Sh.Cakolli Cikėl poetik nga Jusuf Gėrvalla 17.1.2014
Drita Haxhi Dėshira Haxhi: Nė fund tė fundit 11.1.2014
Shaban Cakolli CIKĖL POETIK 9.1.2014
Arqile Gjata Bashkėbisedim me veten 5.1.2014
Ramiz Dėrmaku GAZETARIT, ATDHETARIT DHE  INTELEKTUALIT BARDHYL AJETIT 15.12.2013
Zejnepe Alili - Rexhepi Buqetė me poezi 11.12.2013
Marigonė Bellaina POEMĖ MALLI 5.12.2013
Agim Mato TAVERNA POSEIDON 20.05.2013
Miradije Gashi Motrės nė amshim 19.5.2013
Nebih Bunjaku PORT DASHURIE 16.5.2013
Brahim Avdyli NĖ HIJEN E ALPEVE

(ILIRĖT QENĖ TĖ PARĖT NĖ EVROPĖ)

13.5.2013
Qėndresa Halili Njė thėnje, njė shpėtim 3.5.2013
Agim Desku Cikel poetik 25.4.2013
Hasan Qyqalla NJOHJA ME ELIN NGA ĒAMĖRIA 23.4.2013
Enkelejda Kondi-Masseboeuf Njė vjeshtė pa ty 21.4.2013
Drita Lushi MĖ LĖR TĖ TĖ DUA 9.4.2013
Bllaga Dimitrova Tė gjorėt ju! 4.4.2013
Kristina Hita Jo mua 4.4.2013
Sara Balliu E egėr ėshte ndjenja 17.9.2013
Sadbere G. Spahija Poezi te zgjedhura 24.2.2013
Vilson Junēaj I verbėr ndaj sė vėrtetės Cikli: "Poetė tė rinj"
Miradie Avdullahi  Jam kėtu ku jam 10.2.2013
Lori Xhaferri  POEZISĖ 3.2.2013
Muharrem Blakaj
2.1.2013
 2011
 
Liza Ndreca POETJA JONĖ LIZA NDRECA 14.1.2013
Arif Molliqi Poezi nga libri “Premiera e njė pranvere”   11.1.2013
Besiana Avdyli ATJE  KU ZEMRA QESH 6.1.2013
Mile Kastrati FJALĖ ZEMRE 31.12.2012
Qėndresa Halili Njė thėnje, njė shpėtim 29.12.2012
Aurela Topi  CIKĖL POETIK 21.12.2012
Reis Mirdita Mjeranėt e qytezės sė lashtė Tregim,  21.12.2012
Shaban Cakolli
TI KOSOVĖ SOT
KRISMA E FJALĖS
SHEKULLI S“NA BASHKOI
POEMA E NDĖRRIMIT TĖ VITEVE
Poezi, 6.4.2013
Poezi
Poezi
Poezi 
Yllka Filipi DHE BĖHEM NUSE BRONXI Poezi
Albina Idrizi MOMENT Poezi
IRENA GJONI SHTOI ZOT VALLET Cikėl poetik
Drita KLUNA FRIKOHESH NGA BOTA IME Poezi
Arbnore Abazi FRYMĖ E LASHTĖSISĖ Konkurs 2012

1 - 2 - 3 -  4

 


Poezi

dhe

Prozė

 

 

 
 
 

 
 
 

Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .