Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė


Ballina / Konkursi / Poezitė konkuruese

 

POEZIA MĖ E MIRĖ - "FILOLET 2013"

« FILOLET 2013 »

Tė nderuar vizitorė-lexues, bashkėpuntorė!

JU NJOFTOJMĖ

Sikur edhe mė 2010, 2011 dhe 2012 www.Filolet.com do tė ndanė SHPĖRBLIME pėr poezi* mė tė mirė «Filolet 2013» pėr fillestarė dhe poetė tė rinj, ku pėrparėsi kanė autorėt qė jetojnė nė trojet shqiptare**.

Me kėtė, FTOJMĖ nė pikė tė parė tė rijtė t’i dėrgojnė punimet e tyre nė kėtė adresė elektronike: lrm@filolet.com ***

*Laureatėt Filolet 2013 do tė shpallen me 24/11/2013 (gjashtė vjetori i regjistrimit tė faqes, 26/11/2007). Shkrimet e arritura pas kėsajė date do tė rradhiten pėr vitin 2014.

Kushtet:

 1. Poezia nuk duhet tė ketė qenė e botuar ose e publikuar nė faqe interneti;

 2. Poezia nuk duhet tė publikohet apo botohet gjetiu gjer nė pėrfundimin e konkursit;

 3. Poezitė duhet tė dėrgohen me emėr dhe mbiemėr tė plotė si dhe me njė foto origjinale tė autorit;

 4. Ėshtė e obligueshme pėrdorimi i germave standarde shqipe (psh: ė, i, ē);

 5. Fituesit duhet tė dėrgojnė fotokopje tė kontos bankiere, nėnkuptuar kėtu edhe adresėn e plotė tė bankės;

 6. Nėse poezia e juaj nuk publikohet brėnda shtatė ditėve pas postimit, do tė thotė se ajo nuk ka kaluar kushtin paraprak.

Ēmimet e parapara (tė cilat eventualisht mund tė rriten) janė:

 • Vendi i parė  : 150CHF
 • Vendi i dytė  : 100CHF
 • Vendi i tretė  :  50CHF dhe :
 • *Fituesi me mė shum «Pėlqime FCB» : 50CHF (pėrfundon me 08.07.2013 ora 24:00. Fitues-i/ja shpallet menjėherė nė vijim, pra me 9.7. 2013. Poezia fituese vazhdon konkurencėn pėr FILOLET 2013)
 • Njė Ēmim pėr poezi tė arritur thjeshtė pėr publikim nė  Filolet jashtė konkursit e qė do tė vlerėsohet si mė e mira: 75 CHF

Ju urojmė sukses!

*Tė interesuarit mund tė konkurojnė mė sė shumti me tri poezi.

**Punimet do tė zgjedhen dhe publikohen sipas arritjes nė radakcion.

***Fituesit duhet tė vėrtetojnė autorėsinė duke u lajmėruar nga adresa e tyre e njėjtė nga e cila kanė bėrė dėrgesėn e poezisė (poezive) tė tyre.

Filolet.com


 

 


 
Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .