Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

 

 

 


.....

 

 
 

 

Ballina Citate, Fjalor..., Humor

|Gjatė javės|

[Lajm i veēantė ditor]

Tė fundit

Shaban CAKOLLI:

PISHTARI I ARSIMIT DHE KOMBIT - MEHMET SURDULLI

Mehmet Surdulli,ishte njė personalitet i shquar,me misione tė mėdha,vizionar nė ato ēastet e rėnda tė historisė,kur pėrpiqeshin tė vendoseshin fatet e kombeve,kurse fati ynė kishte rėnė nėn errėsirėn e pushtuesėve fashist.Kėtė errėsirė Mehmeti e shiqoj herėt me largpamėsinė e tij,si i ri e[mė-shum...]


Vilson Junēaj

Misioni i jetės


Ermentila Guci: Poezi

Ēfarė   jemi ?!  


Prof. Murat Gecaj:

Gurgullima e shpirtit poetik tė
Namik. Selmanit


Reis Mirdita:

Kuptimi i drejtė mbi premtimin (I)


Shaban CAKOLLI:

HAXHI MUHAXHERI, POETI ME ENERGJI TĖ PASHTERRSHME


Shaban CAKOLLI
AZEM SHKRELIN E KUJTOJMĖ DHE E NDEROJMĖ GJITHNJĖ NGA SE AI NA E NDEROJ LETĖRSINĖ; KULTURĖN DHE MBARĖ KOMBIN


Ramiz DĖRMAKU:

Triptik poetik
VEPRA JOTE NA JEPĖ DRITĖ


CIKĖL POETIK NGA SADBERE GAGICA 

DHEMBJE
(Elegji pėr motrėn)

Demir Krasniqi:

DYERT TONA LAHEN ME LOT


Prof.James Pettifer:

Si ėshtė manipuluar historia e shqiptarėve ndėr dekada


 

Exclusive

Putin dhe Ludmila janė shkurorėzuar
Kryetari rus Vladimir putinė dhe tani mė bashkėshortja e tij...


|Ēdo tė hėnė|

Citati i javės

Tė jetosh ėshtė gjėja mė e rrallė e kėsaj bote. Shumica ekzistojnė, kjo ėshtė e gjitha!

[Oscar Wilde]

Citate


Fjala e javės

tadaruē,i msh. e(t) (pėrdoret rrallė nė shumės)
pajisje me artikuj ushqimorė, rezerva ushqimore stinore, kryesisht pėr dimėr; pėrgatitje pėr festa e kremtime tė tjera

Fjalori >>>


A e dini se?...

Miza qė na zakonisht e quajmė e rėndomtė ose shtėpiake (musca domestica), jeton...»lexo...»»»

Filozofi

 

Letėrsi


Letra tė hapura, reagime, komunikataHumor - Argėtim

Gostivarlija e llapjoni
U takuan dy student tė dikurshėm nė njė konferencė, njėri i Gostivarit e tjetri i anės Llapit... Gostavarlija qė:...[lexo mė shum]

Letra filozofike Kėndi historik Kėndi i Vizitorėve

Poezi dhe prozė nga Ju

Edith Durham: Pazari, Vlorė 1913

"Poetika"

Autorė


Video - Kėngė shqipe e javės

Facebook

©Kristjan Dukaj: INTRO Filolet.com


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
     
Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve|

|Altruizmi-Egoizmi| |Arsimimi| |Art-Dhunti| |Besimi| |Dashuria| |Dashuria (II)| |Dashuria (III)| |Dashuria (IV)| |Dituria| |Drejtėsia| |Edukata| |Ėndėrrat| |Fėmijėt| |Filozofia| |Fjalėbutėsia| |Frymėzimi| |Gruaja| |Humori| |Imagjinata| |Inteligjenca| |Jeta| |Lakmia| |Lotėt| |Lumturia| |Mali| |Mėdyshja| |Miqėsia| |Mosha| |Motivimi| |Muzika| |Natyra| |Ndryshimi| |Nga-fėmijėt| |Nga-Vizitorėt| |Optimizmi| |Paqa| |Paragjykimi| |Qesėndi| |Rrena| |Skamja| |Vetitė| |Vjedhja| |Xhelozia| |Tė-pandara|

 
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .