Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

  Portal


Mėdyshja - Ngurrimi

Citate:

 

"Xhevahire" nga Reis Mirdita

Sa mė shpejt qė ju i besoni vetes, ju do tė dini se si tė jetoni.

[Johann Wolfgang von Goethe] (Poet gjerman, 1749-1832)

 

Ėshtė shum mė lehtė tė shuash njė dėshirė tė parė se sa ti plotėsosh krejt ata qė vijojnė mė pas.

[Duc de La Rochefoucauld] (Shkrimtar dhe moralist Francez, 1613-1680)

 

Mėdyshja ėshtė njė vashė e plakur, e pasur dhe e shėmtuar nga lajka e paaftėsisė.

[William Blake] (Piktor dhe poet Britanik, 1757-1827)

 

Guximi i ushtarit varet nga maturia e gjeneralit.

[Publius Syrus] (Poet Latin, 85-43 Siri)

 

Aktiviteti sjell mė shum pasuri se ngurrimi.

[Vauvenargues] (Moralist Francez, 1715-1747)


Altruizmi-Egoizmi
Arsimimi
Art-Dhunti
Besimi
Dashuria
Dashuria (II)
Dashuria (III)
Dashuria (IV)
Drejtėsia
Dituria
Edukata
Ėndėrrat
Fėmijėt
Filozofia
Fjalėbutėsia
Frymėzimi
Gruaja
Humori
Imagjinata
Inteligjenca
Jeta
Lakmia
Lotėt
Lumturia
Mali
Mėdyshja
Miqėsia
Mosha
Motivimi
Muzika
Natyra
Ndryshimi
Nga-fėmijėt
Nga-Vizitorėt
Optimizmi
Paqa
Paragjykimi
Qesėndi
Rrena
Skamja
Vetitė
Vjedhja
Xhelozia
Tė-pandara


Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .