Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

 

 

 


.....

 


Ballina

Poezi dhe prozė

Vėshtrime filozofike
Bashkėkohorė shq.

Shekulli i XX - gjysma e parė

Rilindja
Letėrsia Bejtexhiane
Dokumentet e para shq.

Nobelistėt

Shkrimtarė tė huajė

Portrete
Mėrgata
Humor
A e dini se...?
Botime dhe promivime

Kontakt

Laureta Miftari
Opinione filozofike

 

 


Lidhje tė jashtėme:

malesia.org
Shah - Chess
Cartoon


Ballina / Poezi dhe prozė - Miradie Avdullahi: Jam kėtu ku jam

 

Jam kėtu ku jam

Poezi nga Miradie Z. Avdullahi

Jam kėtu ku jam

Jam kėtu ku jam

Tek ti  Medvegjė  vi rrallė

Qė nga mėngjesi deri nė mbrėmje

Me mendje tė sillem vėrdallė

 

Jam kėtu ku jam

Larg nga ti o vendi im

Tek ti shetisė nėpėr ėndrra

Qė nga mbrėmja deri nė agim

 

Pėr t’i mbuluar rrugėt e yjeve me hi

Shpresat nuk i lėmė tė digjen nė flakė

Po njė ditė do t’i flakim ata kufi

Se nė damar  i shqiptarit na rrjedh gjak

 

Le tė mbesin vetėm ura kujtimesh

Mbi lumin e pėrditėsisė , gurgullimė e ujvarė

Do ta largojė era tymin e idhtėsisė

Do t’sjellė gėzime, kur t’festojmė Bashkimin Kombėtar!

 

Miradie Z. Avdullahi

09.02,2013

Arzignano (VI) Itali


Medvegja


 

 


 

 

A e dini se...?

 

 

 

     
 

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve|

|Altruizmi-Egoizmi| |Arsimimi| |Art-Dhunti| |Besimi| |Dashuria| |Dashuria (II)| |Dashuria (III)| |Dashuria (IV)| |Dituria| |Drejtėsia| |Edukata| |Ėndėrrat| |Fėmijėt| |Filozofia| |Fjalėbutėsia| |Frymėzimi| |Gruaja| |Humori| |Imagjinata| |Inteligjenca| |Jeta| |Lakmia| |Lotėt| |Lumturia| |Mali| |Mėdyshja| |Miqėsia| |Mosha| |Motivimi| |Muzika| |Natyra| |Ndryshimi| |Nga-fėmijėt| |Nga-Vizitorėt| |Optimizmi| |Paqa| |Paragjykimi| |Qesėndi| |Rrena| |Skamja| |Vetitė| |Vjedhja| |Xhelozia| |Tė-pandara|

 
  © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .