Filozofi
     dhe
letërsi

__histori kombëtare, vështrime, debat__

Ballina

Letërsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikë

 

Opinione 1 2 3 4 5

 

Opinione dhe debate
 
Postimet
 

 

 

 

Ramiz Dërmaku Bashkimi Kombëtar ka çmimin e tij dhe ne shqipëtarët duhet ta paguajm ? 5.1.2014
Shaban Cakolli NJERIU I FATIT TË MADH 3.1.2014
Shaban Cakolli Shkolla shqipe në mërgatë, urë që lidhë fëmijët tanë me atdheun 1.1.2014
Ramiz Dërmaku Askush nuk mundet edhe të vjedhë edhe të mbetët Intelektual 1.1.2014
René de Montbourg Michael, jemi me ty, pranë teje 31.12.2013
Shaban Cakolli I DASHURI  VITI I RI-TË  LUTEM SHUMË 30.12.2013
R. Miftari - Ramçe Edhe për sharje e fyerje, duhet dituri dhe dhunti 27.12.2013
Ramiz Dërmaku Vëllezërë të besimit katolikë, urime festën e këshëndellave 22.12.2013
Ramiz Dërmaku DHUNA NDAJ FEMRES SHQIPTARE S´KA TË NDALUR 13.12.2013
R. Miftari - Ramçe Fëmija, celulari, iPad-i … 11.12.2013
Ramiz Dërmaku Mbaruan zgjedhjet në Kosovë 3.12.2013
Reis Mirdita Pak dritë mbi jetën e dritëruesit Shejh Rama i Gjakovës 28.11.2013
Edi Rama Ja e vërteta rreth armëve kimike 16.11.2013
Gani Qarri Mashtrimi i deputetes 16.11.2013
Ramiz Dërmaku Në demokraci i gjithë pushteti del nga populli 12.11.2013
Shaban Cakolli PAS SHUMË PREMTIMESH DIKUSH DUHET TË I PRIJË POPULLIT 10.11.2013
Reis Mirdita Ndotja, kërcënim permanent për njerëzimin 7.11.2013
Ermentila Guci Shkallët e jetës! 2.11.2013
Ramiz Dërmaku Shfletojmë Historinë e bujshme të Diasporës sonë 30.10.2013
Reis Mirdita Ditët e dimrit afrohen 30.10.2013
Gani Qarri Çfarë integrimi duan shqiptarët, turk apo evropian 26.10.2013
Driton Morina Kur mikpritja kthehet me urrejtje! Mirë se vjen ‘vëllai i madh’- Erdoğan 23.10.2013
Ramiz Dërmaku Zgjedhjet Lokale në Kosovë 17.10.2013
Ramiz Dërmaku Me fat të gjithë myslimanve festën e Kurban Bajramit 14.10.2013
Ramiz Dërmaku SA ËSHTË E ZHVILLUAR DEMOKRACIA NË KOSOVË, PAS LUFTËS!? 14.10.2013
Gani Qarri: A kanë arsye të (mos)votojnë shqiptarët 12.10.2013 
Nexhmedin Spahiu Interesat kombëtare dhe tekstet e historisë 31.8.2013
Nexhmedin Spahiu Fuqia morale është fuqia më e madhe 23.8.2013
Reis Mirdita Avokati që donte t’a kenë mëri 19.8.2013
Agim Gashi Pajtimi i gjaqeve, ngjarje historike e lavdisë 18.8.2013
Reis Mirdita Ringjallja ekonomike e Europës, - mashtrim 16.8.2013
Nexhmedin Spahiu Në kujtim të heroit Bekim Berisha 12.7.2013
Demir Krasniqi LEGALIZIMI I RRUGËVE PËR NË KURBET – ISHTE SKENAR I RSFJ-së PËR SPASTRIMIN ETNIK TË SHQIPTARËVE 7.7.2013
Nexhmedin Spahiu Zgjedhjet në Shqipëri dhe mercenarizmi i kosovarëve 6.7.2013
Ardian R Shehu MEDITIM kushtuar Ali Podrimjes 29.6.2013
Nexhmedin Spahiu Kosova më keq se Bosnja 29.6.2013
Ermentila Guci Te dashurosh shpirtin apo vlerat martiale ne shek 21 25.6.2013
Ramiz Dërmaku KËSHTU E NJOHA XHEMAJL MUSTAFËN - HISTORINË POPULLI E SHKRUAN ME VEPRA 23.6.2013
Ermentila Guci Ku është fati?! 21.6.2013
Artan Berishaj Ju jeni më të mirë? Ju të pa plang e votër! 21.6.2013
Reis Mirdita Greva e urisë dhe humanizmi ynë 17.6.2013
Shaban Cakolli GAZETA KOMBËTARE "BOTA SOT" DHE MISIONI I SAJ 17.6.2013
Nexhmedin Spahiu Shpërqendrimi i vëmendjes së opinionit 14.6.2013
Reis Mirdita Pse e duam Zvicrën 8.6.2013
Prof. James Pettifer Si është manipuluar historia e shqiptarëve ndër dekada 31.5.2013
Nexhmedin Spahiu Kosova, si Shqipëria para një shekulli 31.5.2013
Reis Mirdita Shqiptarët, BE, vizat… 21.5.2013
Nexhmedin Spahiu Presidente mos prit, cakto datën e zgjedhjeve lokale 17.5.2013
Reis Mirdita Krijimi i njeriut nëpër etapa evolutive 15.5.2013
Nexhmedin Spahiu Sanxhaku – çështja e radhës 10.5.2013
Reis Mirdita Inferioriteti politik 22.4.2013
Nexhmedin Spahiu Reagimi i pamatur i Kadaresë

19.4.2013

Dr. Përparim Demi Pushteti mund tu hiqet partive 15.4.2013
Reis Mirdita Mërgimi dhe gyrbeti

11.4.2013

Shaban Cakolli TË BËHESH POET

9.4.2013

Nexhmedin Spahiu Mos i detyroni historianët turq të flasin me dokumente

5.4.2013

Asllan Dibrani Mos të harrohet Marsi i vitit 1981 ditë që filloj rrënimi i themeleve të ish Jugosllavisë!

30.3.2013

Nexhmedin Spahiu Heronjtë e Kosovës

16.2.2013

R. Mirdita Shkurtimisht mbi opinionin publik

14.2.2013

Asllan Dibrani Qëndrimet e kryeministrave të Serbisë dhe Maqedonisë si në mesjetë  kundër shqiptarëve!

29.1.2013

Xhelal Zejneli SËRBIA DHE NDARJA E MUNDSHME E SAJ

24.1.2013

Redan BUSHATI Dy vjet nga “damkosja” e demokracisë shqiptare

21.1.2013

rm
Koreja, bashkimi gjerman e ... (1)
Ardhmëria e centraleve nukleare 
2012 vit për (mos)harresë, rroftë 2013
Fundi i botës
Shpirtërat e shprishur
Ekologjia e kufomave
11.2.2013
7.1.2013
2.1.2013
14.12.2012
19.12.2012
20.12.2012
Linditë Ramushi Tridhjet vjet, plus ...

5.10.2012

Ramiz Dërmaku Të tregojmë që jemi një Komb  
Silvana Berki Shprehjet tona: "A je mërzit?"

8.5.2012

Shefqet Dibrani
KOMUNISTI ISA MUSTAFA NUK E REFORMON LDK-NË DHE AS NUK E PËRPARON KOSOVËN  
NJË NËNKRYETAR QË SILLET SI KRYETAR (5)
REFORMAT QË DUHET TA STRUKTUROJNË KONCEPTIN E PARTISË (9)
REFORMAT QË DUHET TA STRUKTUROJNË KONCEPTIN E PARTISË (11)
KOMUNISTI ISA MUSTAFA PËRKULET EDHE PARA MONUMENTIT  KUSHTUAR ENVER MALOKUT  

2010

 

 

 

2011

 

Filozofi
 
dhe
letërsi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

histori
tradita
vështrime
debat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

citate
intervista
letra hapura
botime reja
 

 

 

 

 
 
 

Filozofi
         dhe letërsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorëve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesëndi
Arsimimi Dashuria (II) Ëndërrat Humori Mëdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fëmijët Imagjinata Miqësia Nga-fëmijët Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorët Vetitë
  Dituria Fjalëbutësia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtësia Frymëzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotët   Paragjykimi Të-pandara
      Lumturia      
____histori kombëtare, vështrime, debat, politikë, letra të hapura____ © Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .