Filozofi
     dhe
letërsi

__histori kombëtare, vështrime, debat__

Ballina

Letërsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikë

 

 Opinione

1

2 3 4 5

 

Opinione dhe debate

 
Postimet

 

 

Shefqet Dibrani Gjykata Speciale të hetojë vdekjen e Rugovës! 8.5.2015
Rrustem Geci MUGULLIMË E DRITËS 30.4.2015
Ramiz Dërmaku PERKUJTOJMË KOMANDANTIN E BRIGADES 134, DHE DESHMORIN E... 28.4.2015
Reshat Badallaj KUR ARGATI SERBIAN,ISA MUSTAFA LEH KUNDER FATOS KLOSIT 28.4.2015
Ramiz Dërmaku SHKOLLA E SHIPASHNICES SE EPERME; KURRE NUK U NDIHMUA NGA ISH..., 28.4.2015
Shefqet Dibrani Fjala integrale e Zize Pepshit, sekretare e përgjithshme e Kolegjiumit të Degëve... 25.4.2015
Ramiz Dërmaku Por kufijt në mes të vdekurve dhe të gjallëve nuk janë gjithënjë të pa kalueshëm 20.4.2015
Ramiz Dërmaku Ne duhet të reagojmë ndaj të gjithë atyre që e pengojnë procesin e Bashkimit Kombëtar 20.4.2015
Reshat Badallaj NË KUVENDIN E REPUBLIKES SE KOSOVËS KA DEPUTET TE DEKURUAR... 20.4.2015
Kristjan Dukaj Vlerat e shekullit 21-një II 11.4.2015
Reshat Badallaj U PËRKUJTUAN DESHMORET E KRAHINËS SË LUMËS 6.4.2015
Kristjan Dukaj “Konferenca nacionale” për gjimnazistët nga Mali i Zi 1.4.2015
Reshat Badallaj HAJNA, BOLL MË, E ZOTI JU VRAFTË…! 31.3.2015
Albrim Badallaj

Pse po harrohet demonstrata e 28 marsit 1989, në Zhur?!

27.3.2015
Avdi Ibrahimi Mendja e madhe është e zeza e të zot! 27.3.2015
Xhevahir Cirongu Fan S. Noli, ideolog dhe pishtar udhërrëfyes  i përjetshëm për kombin shqiptar 18.3.2015
Reshat Badallaj PËRSE GËNJEN AZEM VLLASI ? 18.3.2015
Reshat Badallaj TË LUMTË, BEKIM JASHARI ! 8.3.2015
Brahim Avdyli E VËRTETA AUTENTIKE NGA PIKAT E KUNDËRTA E TË SKAJSHME TË NJË... 7.3.2015
Nebi Dragoti LEXUESI I AVANCUAR NË SHIJE 4.3.2015
Isuf B. Bajrami Terrorizmi qendrën e ka në Moskë-Athinë-Beograd 1.3.2015
Albrim Badallaj Mes dy dashurish ! 28.2.2015
Ramiz Dërmaku Ministria e Punëve të Brendshme është përgjegjësja kryesore për parandalimin dhe... 28.2.2015
Info@filolet Majlinda Nana Rama: Libri shqip duhet ndihmuar! 24.2.2015
Ramiz Dërmaku KLUBI FUTBOLLISTIKË “KOSOVA“ NGA WEINGARTEN – GJERMANI, ÇERDHE E... 24.2.2015
Reshat Badallaj

PËRSE NUK BURGOSEN KRIMINELET DEVOLLI !?

21.2.2015
Rrustem Geci Mësuesi, Gani Morina 20.2.2015
Reshat Badallaj SI NDIKOI SERBIA DHE PUSHTUESIT TJERË KUNDER SHQIPTAREVE PER ... 14.2.2015
Xhevahir Cirongu Mësuesi Picariot Shezair Koko, ecën i sigurt shtigjeve të jetës…! 14.2.2015
Ramiz Dërmaku Koalicioni qeverisës  ( LDK-ës dhe i PDK-ës ) që kushtëzohet prej Beogradit 14.2.2015
Reshat Badallaj NGA HANNOVERI KTHEHEN 34 AZILKERKUES NGA KOSOVA 14.2.2014
Abas Fejzullahi EDHE NJË HERË PËR PARALIZËN POLITIKE TË KOSOVËS 11.2.2015
Rrustem Geci Gjenerali nga Rogana 4.2.2015
Reis Mirdita BERMUDET NËN THJERRZËN TIME (6) 2.2.2015
Avdi Ibrahimi

MJAFT MË SE NA KENI SJELL SHPIRTIN NË MAJE TË HUNDËS!

2.2.2015
Brahim Avdyli HULIGANIZMI NUK ËSHTË KURRËFARË ZGJIDHJE DEMOKRATIKE! 1.2.2015
Rrustem Geci MËSUESJA E ROGANËS 29.1.2015
Ramiz Dërmaku

PSE NUK I VIZITOVE MINATORËT  KU I  KE  SHOKËT  E  LUFTËS, O ish...

29.1.2015
Brahim Avdyli E DREJTA E MOHUAR E LIRISË PËR TË CILËN POPULLI SHQIPTAR LUFTOI E... 28.1.2015
Reshat Badallaj ISA MUSTAFA,SA MË PARË DUHET TË IK! 21.1.2015
Rrustem Geci PUNËMËDHENJTË E ROGANËS 21.1.2015
Beqir Beqaj Më fal baba – Ke gabuar rëndë që refuzove komunizmin! 14.1.2015
Ramiz Dërmaku Kur është një shtet demokratik? Cilat janë elemente thelbësore të tij? 14.1.2015
Ramiz Dërmaku Po themi po jetojmë, por si po jetojmë ?! 12.1.2015
Reshat Badallaj SI U TRADHTUA POPULLI NGA LIDERET E PARTIVE POLITIKE ? 6.1.2015
Ramiz Dërmaku Në paqë por edhe në luftë ishte më i fortë se shkëmbi e graniti 6.1.2015
Reshat Badallaj PERSE NUK HAPEN DOSJET E KRIMIT NË KOSOVË ? 1.1.2015
Ramiz Dërmaku HAJDE SHKOJMË SE UNË NUK MUNDEM TË RRI MË KËTU 28.12.2014
Ramiz Dërmaku Po na e qite nga një drekë.., rryma nuk do të ndalet deri në fundë të dasmës 24.12.2014
Gani Mehmetaj Partia që e bëri shtetin dhe historinë 24.12.2014
Reis Mirdita

“Rruga”, forcë kryesore në rrëzimin e diktaturave dhe avancimin e të drejtave në demokraci

21.12.2014
Ramiz Dërmaku IDEJA PËR BASHKIMIN KOMBËTARË SI BAROMETËR KRYESOR DUHET TA... 21.12.2014
Reis Mirdita BERMUDET NËN THJERRZËN TIME (V) 14.12.2014
Nebi Dragoti POLITIKA KA PUNËT VAJ… 14.12.2014
Reshat Badallaj

Më 14 dhjetor 1998, U VRA USHTARI I UÇK-ËS DJALI I ZHURIT MEVLAN HOXHAJ

14.12.2014
Reshat Badallaj

QEVERIA E REPUBLIKËS SË KOSOVËS, SË SHPEJTI DO TË SHEMBET!

14.12.2014
Ramiz Dërmaku SHKËPUSIM DISA OPINIONE TË MËSUESËVE TANË PËR SHKOLLËN... 14.12.2014
Ramiz Dërmaku Kryeministër i Republikës së Kosovës, vjedhësi i fondit të 3%, ISA MUSTAFA 9.12.2014
Reshat Badallaj PDK CAKTON SPIUNIN SERB DHE MIKUN E JOVICA STANISHIQIT, BATON... 8.12.2014
Reshat Badallaj

ISA MUSTAFA, KRYEMINISTER I VENDIT, KURRËN E KURRËS!

6.12.2014
Albrim Badallaj “Surealizmi” politik 6.12.2014
Xhemail Peci MARTIRËT E LIRISË SË SHQIPËRISË 6.12.2014

 

 


 

 


Filozofi
 
dhe
letërsi

histori
tradita
vështrime
debat

citate
intervista
letra hapura
botime reja
 
 

 
 
 

Filozofi
         dhe letërsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorëve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesëndi
Arsimimi Dashuria (II) Ëndërrat Humori Mëdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fëmijët Imagjinata Miqësia Nga-fëmijët Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorët Vetitë
  Dituria Fjalëbutësia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtësia Frymëzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotët   Paragjykimi Të-pandara
      Lumturia      
____histori kombëtare, vështrime, debat, politikë, letra të hapura____ © Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .