Filozofi
     dhe
letërsi

__histori kombëtare, vështrime, debat__

Ballina

Letërsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikë

 

Opinione 1 2 3 4 5
 

KUR ARGATI SERBIAN,ISA MUSTAFA LEH KUNDER FATOS KLOSIT

Shkruan: RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI

2015

Opinion
Dite me pare,foli z.Fatos Klosi,ish shefi i SHIK-ut, gjere e gjate per Luften e Ushtrise Çlirimtare te Kosoves,per Komandantin legjendar,burrin e kombit Adem Jasharin, per arrestimet e djemeve me te forte te kombit me origjine nga Kosova,per dhendrin serb dhe vrasjen e oficerit jugosllav e Ahmet Krasniqit...
Fatos Klosi, i pari i SHIK-ut,poashtu foli edhe per politiken me poshtruese qe nuk e njeh historia shqiptare nga njemije e njeqind luftera te udhehequr nga titisti i deshmuar,pianeci kronik Ibrahim Rugova. 
Shih per kete, u dalldis dhe u hallakat,anetari me libreze zyrtare serbe, qe organizonte dhe bartete stafeten e satrapit dhe xhelatit, Josip Broz Tito, krahut te djadhte te kryetradhtarit te kombit,burrit te shkines,kryebanditit,dilerit te droges,Rrahman Morina.
Ne kohen e keti tradhtari te kombit,RRahman Morina, shume devoteshem dhe me besnikeri per interesa kombetare sherbeu,Isa Mustafa. Ky sahanlepires,puthadore i Slobodan Milosheviqit, Isa Mustafa,ne kohen kur distancoheshin, maltretoheshin, burgoseshin,vriteshin shqiptaret si kafshe rruges,ky spiun i Beogradit,Isa MUSTAFA, kurre nuk e kundershtoi dhe nuk beri as gek e as mek, kunder kesaj kasaphane dhe katrahure qe benen lemeri gjaksoret serbo-çetnik,nipat e Drazh Mihajlit.
Perkundrazi, ky sahalepires,Isa Mustafa, qe kishte ngrene çorben dhe pogaçen serbe te Car Dushanit,duartrokiti dhe ngriti dolli me "Slivovice" te shoqeruar me violine dhe me larmonike,duke hedhur vallen e "Zhikino kolos",ngeke,ngeke,ngeke...
Isa Mustafa, hajni i Diaspores, qe fliente neper hotelet me luksose te Evropes, e sidomos te Gjermanise,ky rrospie mashkull, pa fije turpi tani leh,kunder Fatos Klosit. Kur derdhej gjaku lum ne Kosove, Isa Mustafa, qe gjyshja e tij, ja kishte lidhur ushkuret gabim bredhte pas rrospieve te bordelleve te Evropes, tani guxon te fol per politiken shqiptare. Mendon se ky komunisti serb, se populli nuk i di maskaralleqet e tij. Jo,jo,gabim e ke,o budalla me oke!
Largqofte, se nuk dua te mbroj Fatos Klosin,por ai foli te verteten. Ta zem, po te fliste i pari i SHIK-ut,Fatos Klosi, per te mire per njeriun me shalle, qe shkruante me mire per kasapin Tito,Ibrahim Rugoven, per dhenduret serbian Ahmet Krasniqin dhe burrin e Gordanes,bixhozxhiun dhe dezertorin Tahir Zemaj,cka do te thoshte,hajduti, ISA MUSTAFA!?
Hajni Isa Mustafa, erdhi kryeminister me ndihmen e Hashim Thaçit, qe shkeli me dy kembet ne gjakun e HERONJEVE TE KOMBIT, qe kurren e kurres nuk do t´ia fal historia shqiptare. HASHIM THAÇI, tani eshte bere me i but se pijaneci dhe anetari i ish Partise Komuniste Jugosllave (Saves Komunista Jugoslavije) dhe le te del ndonje qen dhe te kundershtoj kete, qe Rugova nuk ishte anetar i SKJ?
Hajduti Isa Mustafa, poashtu erdhi "Kryeminister", fale politikes naive te ZAGAREVE DHE LANGOJVE; ALBIN KURTI,RAMUSH HARADINAJ,FATMIR LIMAJ dhe shume atyre qe jane rrotull te mos i permend te gjithe me emer,sepse nuk i ze mali e fusha...
Kot e kane keta zagare qe lehin rruges dhe gjuajn rruges ve te te pules,Albini,Fatmiri, Ramushi dhe disa kurvar qe ikin ne shtratin e kurverise,pas vejushave te... Per kete kam fakte dhe zogjte e malit e din. Une, qellimisht disa here ja kam hedhur dorashken,por ky qen qe i ngjane bikut te Banates te Serbise, nuk guxon te del ne pazar! 
Pra, te mos ishin hajvanet naiv;Albin Kurti,Ramush Haradinaj,Fatmir Limaj dhe disa klysh te ulur ne qerren e tyre,kurren e kurres nuk do te vinte ne krye te Qeverise,hajduti,argati serbian,Isa Mustafa!
Shikoni dhe degjoni se çka thote bishdredhuri,ky rrospie mashkull per kolacionin parazgjedhor dhe me pas behen bashke shik-ovca dhe  tradhtare te kombit dhe padyshim qe pasi ngrene te gjithe me nje çanak - jane tradhtare shkuar tradhtareve! Pasi u nguli hajvaneve ;Ramushit,Albinit,Fatmirit dhe klysheve tjere aty rrotull,tani lehin dhe vajtojn,per pushtet. Dhembja e tyre nuk eshte KOSOVA,por dhembja e tyre eshte pushteti dhe hajnia. Mjafte me, me hajni e Zoti i Madh ja ... nonen e baben!
Posa te poshter,pasket qene, e qen!
Deputet qe e kuptuan hilen e ketyre tradhtareve iken me kohe, qe te mos hedhin valle ne ujerat e turbellta te tradhtise,sepse nuk do ia falte kurre historia shqiptare...
Deputetet qe i´a kishin dhene Besen popullit, ta zeme, zo. Margarita Kadriu dhe disa tjere iken me kohe,sepse kuptuan hilen e ketyre TRADHTARVE TE KOMBIT! Ju lumte!
Dhe krejt ne fund, i themi argatit te besueshem te politikes se Slobodan Milosheviqit, hajnit te Diaspores...,ISA MUSTAFES, mbylle çorapen, se mashtrimeve te tua, u ka dalur boja...
Per t´i mos rene muhabetit me tej rrotull, se vertete kush eshte Isa MUSTAFA, ky argati serb, lexoni nga autori i keti shkrim (google), me titull:ISA MUSTAFA I LDKes, ISHTE ARGAT I SERBISE (faksimil),KUSH ISHTE TITISTI ISA MUSTAFA? JU TREGON RESHAT BADALLAJ. Ose: mjafton te shkruani vetem keshtu:Reshat Badallaj-Isa Mustafa...
Edhe kesaj radhe kaq nga une,RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI
 

 

 

Filozofi
 
dhe
letërsi

histori
tradita
vështrime
debat

citate
intervista
letra hapura
botime reja
 
 
 
 

Filozofi
         dhe letërsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorëve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesëndi
Arsimimi Dashuria (II) Ëndërrat Humori Mëdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fëmijët Imagjinata Miqësia Nga-fëmijët Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorët Vetitë
  Dituria Fjalëbutësia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtësia Frymëzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotët   Paragjykimi Të-pandara
      Lumturia      
____histori kombëtare, vështrime, debat, politikë, letra të hapura____ © Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .