Filozofi
     dhe
letërsi

__histori kombëtare, vështrime, debat__

Ballina

Letërsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikë

 

Opinione 1 2 3 4

PDK CAKTON SPIUNIN SERB DHE MIKUN E JOVICA STANISHIQIT, BATON HAXHIUN ZEDHENES TE SAJ!

Shkruan: RESHAT BADALLAJ-ZHURIAN

6.12.2014

Opinion

PDK CAKTON SPIUNIN SERB DHE MIKUN E JOVICA STANISHIQIT, BATON HAXHIUN ZEDHENES TE SAJ!

Shkruan: RESHAT BADALLAJ-ZHURIAN

Ehu, burra edhe kjo beri "vaki"!

Partia Demokratike e Kosoves ne gjirin e saj futi tellallin serbian dhe mikun e kriminelit dhe kryeudbashit,Jovica Stanishiqit,Baton Haxhiun. Kosova,kurre ne jeten e saj,sa te rroj toka e qielli,nuk i harron krimet e gjaksorve te gjakut te Drazh (Dragutin) Mihaloviqit,i njohur nga shqiptaret si cetnik Drazha, te udhehequr nga kryeudbashi Jovica Stanishiqi. Dhe, me kete gjaksor dhe kasap,u takua dhe ngreu dolli me "Slivovice" duke ngrene mish derri, Baton Haxhiu.

Baton Haxhiu,takohet dhe puthet si homoseksual me Stanishiqin,kur Kosova digjej flake,vritej e pritej me sakice (sepat) e hanxhar nga falangat dhe bandat e hordhive te cetnikeve qe vrullshem buron gjaku i Drazh Mihajlit.

Nuk jam i keq per te menduar se kete kopil e futi ne PDK, Edvini i Kristaqit.Spiuni serb,Baton Haxhiu, koheve te fundit, e shoqeroi Edvinin e Kristaqit, ne Kine, qe akoma kundershton Pavarsine e Kosoves dhe mbane krahun e motres Serbi dhe ishte pikerisht ne zemer te Serbise e jo ne Berlin!

-Hashim Thaçi, a e ka menduar dhe shoshitur mirë këtë vendim, per te pranuan ne gjirin e saj kete kopil dhe virus kancerogjen!?Kur  dihet botërisht se Baton Haxhiu është djali i Fazli Haxhiut, spiunit të UDB-së famëkeqe serbe, që me qindra dhe mijëra shqiptarë ka prerë e vrarë, ka humbur pa shenjë, me hanxhar e sëpatë, shqiptarët në trojet e tyre stërgjyshore. Sa për dijeni për  lexuesit, Fazli Haxhiu në Kosovë njihet si Fazli spiuni. Djali i këtij spiuni e hafije të UDB-ës dhe OZNA-s famëkeqe serbo-çetnike, Batoni eci udhës të atit. Tinëzisht takohet me kriminelin Jovica Stanishiq, antishqiptar, gjak i kasapit Aleksandër Rankoviq, emri përkëdhelës Leka, ministër i Brendshëm i asaj kohe, në fundvitin 1955 dhe fillimi i vitit 1956, në dimrin e egër, ndërmori aksionin famëkeq - mbledhjen e armëve, lëshoi kosën e vdekjes në kokat shqiptare. Tani për tani, vetëm i madhi Zot e di se çka është biseduar dhe vepruar në mes gjakësorit dhe spiunit!? Nga anët tona thuhet: "Çdo gjë ka për t’u kuptuar në këtë botë, herët a vonë". Dhe, ky ishte preteksti që Batoni u flak nga puna. Ose: pyetni ju  o popull, se përse është larguar nga puna!? Përgjigjja është - sepse ka spiunuar kundër shqiptarëve...Ndërkaq, Baton Haxhiu u mundua t´i hedhë pluhur syve në pikë të ditës shqiptarëve dhe të fusë "minaren në thes".

Nuk jam i keq për të menduar edhe kete, se UDB-ja, (BIA) serbiane e ka ndërsyer dhe  ka futur kete spiun kundër shtetit te Kosoves.  Edhe një gjë shumë interesante. Batoni, spiuni i gjakësorëve ortodoksë sllavoçetnik, më herët kryeministrit të Shqipërisë, Edvin Kristaq Ramës, për këshilltar ia kishte lënë kopilin në derë Shkelzen Maliqin, pjellën e Mehmet Maliqit. Se kush ishte ky kriminel serbian Mehmet Maliqi, lexo në ‘Google’ letrën, drejtuar Edi Ramës, nga Reshat Badallaj. Muhabeti është se a kishte lidhje Mehmet Maliqi dhe Fazli Haxhiu? Dhe a po vazhdon lidhja e tyre zinxhirore antishqiptare? Dhe krejt në fund, spiuni serbian Baton Haxhiu, a do te ngreh kemben zhag dhe te merr me veti edhe Shkelzen Maliqin? Kujdes nga keta sahanlëpirës dhe puthadorë serbianë! Në fund fare, të vë në dijeni se Kosova nuk mund te duroj kete turp dhe tradheti te shekullit,sic shprehej dikur Sami Frasheri:"...varret e deshmoreve nuk i durojn kalimin e tradhetareve dhe spiuneve prane tyre...". Perse, a nuk kishte Kosova intelektual me te mençur, më të zot, më dhe patriotë, se ky sahanlëpirës, Baton Fazli Qeli...Hashim Thaçi,mos e bënë syrin qorr e mendjen fyell! Baton Haxhiu,spiuni serbian,ka per te bere metastazë e vendit.

Kaq kësaj radhe nga unë Reshat Badallaj-Zhuriani.

 

 

 

Filozofi
 
dhe
letërsi

histori
tradita
vështrime
debat

citate
intervista
letra hapura
botime reja
 
 
 
 

Filozofi
         dhe letërsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorëve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesëndi
Arsimimi Dashuria (II) Ëndërrat Humori Mëdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fëmijët Imagjinata Miqësia Nga-fëmijët Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorët Vetitë
  Dituria Fjalëbutësia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtësia Frymëzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotët   Paragjykimi Të-pandara
      Lumturia      
____histori kombëtare, vështrime, debat, politikë, letra të hapura____ © Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .