Filozofi
     dhe
letërsi

__histori kombëtare, vështrime, debat__

Ballina

Letërsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikë

 

Opinione 1 2 3 4

ISA MUSTAFA, KRYEMINISTER I VENDIT, KURRËN E KURRËS!

Nga: Reshat Badallaj

6.12.2014

Opinion

Në botën demokratike dhe te qytetruar nuk goxon te merren me aktivitete politike, ata qe kanë biografi te ndyrë

*Për Kosovën po fryen veriu i sert

Shkruan: RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI

Shpeshhere koheve te fundit, po shkruhet e flitet nga ish-titistet, antikombetaret, ata qe i kanë sherbyer shumë devoteshem keti krimineli, satrapit, Josip Broz Tito, se Isa Mustafa, do te jete kryeministri i Republikes se Kosoves.

-O tempora,o mores!

Sido qe te jetë, deshem s´deshem, deomos te perkujton thenjen e te Madhit Sami Frasheri, ku thote:“Mos e shiko se çka po thotë,shikoje kush po thotë…”. Shikuar realisht dhe kur e kthejm koken prapa, kjo nuk eshtë aspak per te çoditur.

Të gjithë langojt qe I bene argatin gjaksorit, Josip Broz Tito dhe kasapit Aleksander Rankoviq, qe e leshuan kosen e vdekjes ne kokat shqiptare, qe I ranë kambanave te mortit kunder kombit tone e bejne kete propaganda ugurzezë. Tellallet e paguar nga qarqet e ketyre bandave nuk pushojn se lehuri  per kete mort kombetare.

Si mund te jete kryeminister i Republikes se Kosoves, Isa Mustafa, kur te gjithe ne jemi deshmitar te kohes, se ky ishte shume i preveligjuar i gjaksoreve serbo-çetnik te sllaveve te jugut, i paisur me libreze zyrtare anetar i Partise Komuniste Jugosllave (kupto serbe), si mund te jete Isa Mustafa, kryeminister i vendit, qe ne kohen e tij, u vrane qindra shqiptar te pafajshem...? Ndoshta ka gomer qe do te pyet kur? Ju tregoj se Isa Mustafa,ishte krahu i djathte i kryekriminelit  dhe kryetradhtarit,dilerit te droges, Rrahman Morina. A e dini se sa shqiptar jane vrare?  

Komunisti i Partise serbe, Isa Mustafa,jo qe u distancua por perkundrazi duartrokiti. Jo vetem kaq. Kur rrezikohej jeta e minatoreve te “TREPÇES”, ne horizontin e tete dhe te nente, qe luftonin me jete a vdekje, Isa Mustafa, qe dikur barti Stafeten e qenit plak, Titos, u bashkua me Rrahman tradhtarin e jo me popullin...!

Si mund te jete kryeminister i vendit Isa MUSTAFA, qe dihet boterisht se ishte Minister i thesarit ne Diaspore dhe qe vodhi deri ne palce djersen e bashkeatdhetareve dhe u be i kamur si sheiket e Arabise?

Si mund te jete kryeminister  i vendit, Isa Mustafa, qe shpeshhere morri vendime kunder shqiptareve dhe ne interes te kasapit Sllobodan Milosheviq,se Morina ishte garnitura e e tij. Tashti jane ngritur afro shtatedhjete lende per vjedhje dhe keqperdorime...

A e dini se ne boten demokratike dhe te qytetruar, te gjithe ata qe kane biografi te ndyrë si ne kete  rast,titisti, Isa Mustafa, nuk guxojn te merren me aktivitete politike e lere me te marrin timonin e Qeverise!

Dhe krejt ne fund, shqiptar ngutuni se PER KOSOVEN PO FRYEN VARIU I SERT. NESER DO TE JETE VONË!

Kaq kesaj radhe nga unë, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI 

 

 

 

Filozofi
 
dhe
letërsi

histori
tradita
vështrime
debat

citate
intervista
letra hapura
botime reja
 
 
 
 

Filozofi
         dhe letërsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorëve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesëndi
Arsimimi Dashuria (II) Ëndërrat Humori Mëdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fëmijët Imagjinata Miqësia Nga-fëmijët Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorët Vetitë
  Dituria Fjalëbutësia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtësia Frymëzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotët   Paragjykimi Të-pandara
      Lumturia      
____histori kombëtare, vështrime, debat, politikë, letra të hapura____ © Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .