Filozofi
     dhe
letërsi
 

 

__histori kombëtare, vështrime, debat__

 

 
Opinion 16 07 2014

 

ISA MUSTAFA E FUTI KOSOVEN NE ÇORRSOKAK!
 
 
Shkruan:
Reshat BADALLAJ
 

 

 

 

*Po i çoj fjalë edhe Jakup Krasniqit, te mos behet gaz i botes Kupa,qe mezi kaloi pragun,sepse do i kendohet kenga e turpit me lahutë brezave te ardhshem.
*Blloku pazgjedhor eshte grup ilegal qe nuk e njeh as Gjykata Kushtetuese
*Ky grup i ndersyer nga Isa Mustafa,titisti dhe argati i kryetradhtarit te kombit dhe dilerit te droges,Rrahman Morina, eshte i prire per te hapur sherre,sepse ka pervoje dhe eshte i zier safi ne kazanet e kuzhinave te Beogradit
 
Shkruan: RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI
 
Shpeshherë kemi shkruar se titisti,Isa Mustafa,ka prirje per të futur Kosoven ne çorrsokak dhe mjerisht ky konstatimi i imi doli i sakt. Ky njeri ka pervoje te madhe nga shkolla komuniste serbe,jo vetem qe ishte anetar i devotshem i saj,por ishte i zier safi ne kazanet e kuzhinave te Beogradit.
Sakaq, qe humbi disa herë radhazi, Isa Mustafa, sherbetori ne Qeverine e tradhtarit te kombit dhe dilerit te droges dhe prosticionit,Rrahman Morina, nuk u skuq fare dhe nuk iku ne theqafje. S´pari, i humbi zgjedhjet komunale,s´dyti, humbi edhe kryeqendren e Republikes se Kosoves, Prishtinen, qe ishte bastion i tyre, dhe s´treti, Isa Mustafa, hajni i Diaspores,morri shuplaken dhe grushtin e rende sa një bjeshkë nga populli, per zgjedhjet kombetare. Dhe prap nuk iku ky njeri pa fare moral. Ky nuk njeh dhe nuk di se çka eshtë morali. Ne vendet me te civilizuara dhe demokratike te botes, burrat dhe grate,pas humbjeve te turpeshme,trihere radhazi ikin nga politika...
Nga shkolla dhe pervoja e Beogradit, te "Francuska nr. 7", Isa Mustafa,perdori taktiken per t´i ndersyer ca politikan pa pervoje dhe qe njihen vetem per dajak ne krah. Edhe pse disa parti te vogla, qe mezi mbushin nje autobuz dhe mezi kaluan pragun u bene bashkë pa fije turpi dhe tradhtuan voten e popullit. Kudo flitet per tradhtine e tyre se si i rane sakicë prapa kurrizit votes se popullit...
Perreth vetes, ne bshtin e qerres qe eshte nisur ne drejtim te corrsokakut, i drejtuar nga ky titist,Isa Mustafa, i prire per te hapur sherre, jane ulur ilegalisht dhe turpshem disa qe deri dje i´a lanin kembet dhe i´a pinin shurren Hashim Thaçit. Por, tani keta kane filluar te hedhin shkelma si kuajt e Novi Pazarit...

GRUPI PASZGJEDHUR ESHTË ILEGAL

Blloku i Isa Mustafes dhe ata qe e ndjekin pas,harrojn fare se janë grup ilegal dhe nuk njihet si i tillë nga Gjykata Kushtetuese e Kosoves. Dhe keta pretendojn te marrin pushtetin, me falni grushtshetin me dajak ne krah. Isa Mustafa nuk hyne ne kete valle,sepse i ka hajvanet per te kacafytur. Ky nuk i djeg fare duarte se ka mashen, te pakten keshtu thuhen nga anet tona..
Perse eshtë ilegal?
Sovrani dha fjalen e vete ne qershor dhe rezultatet jane keto: PDK fitoi 37 deputet, nderkaq,te tjeret mesi e kaluan pragun. Çuditerishti, ky bllok morri edhe disa anetare te FERRIT,jo Fer-it dhe prap nuk piu uje. Ngri o mos keput, nje kohe te gjate maltretuan popullin. Te me falin lexuesit,por, jam i shternguar te perdori kete fjalor meritor per keta. Jo se i kam humbur elementet e kultures shqiptare,por, kjo u pa ashiqare qe tradhtuan popullin. Pra, jane bere si ata gratë e perdala (laviret-kurvat), qe ikin herë ne shtratin e nje amshuri dhe herë ne shtratin e nje amshuri tjeter te tredhur. Naten e diten vizitonin zyret e partive dhe dilnin taman si ata laviret kur dalin nga bordellet te keputura fare...
Dy-tri fjale edhe per z. Jakup Krasniqi. Ndonese ne popull flitet se jeni malok,une nuk e kam kete mendim primitiv. Perkundrazi, kam mendim tjeterfare. Por, me keni detyruar te theme dhe t´iu dejtohem keshtu:Perse s´te erdhi turp,o Jakup Krasniqi!?
Po si e lejoni veten te bini pre e nje ish titisti qe formuan komisione kunder teje,USHTRISE ÇLIRIMTARE TE KOSOVES, kinse per krime dhe i derguan ne Den Hage dhe BEOGRAD. Vertete jeni kaq malok? Po si nuk pate turp te pakten te nxjerresh nga goja fjalet dhe te beni lojen e shahut se kush dhe ku te ulet ne Kuvend. Po ju fituat 5-6 deputet,mezi kaluat pragun, qe nga anet tona,ne krahinen e Lumes i bie keshtu:FITUAT TRASTE E SULOS!
Neser, mos u beje gazi i botes,sepse do ju kendohet me lahute kenga e turpit,brezpasbrezi!!! Mos, sa nuk eshtë bere vonë se edhe uji i Oqeaneve nuk do ta laje kete marre. Per timonierin tend,Isa Mustafen nuk ka gajle,ky sllavokomunist do te del i palagur mbaje mend njehere e pergjithmonë. Mos i thuaj peshkut sorrë! Dallimi eshte shumë i madh. Kupa, ndoshta nuk do te merre per te keq dhe ters kete keshille. Natyrisht, se e kam per te miren e tij...

KOLACIONI PASZGJEDHOR ESHTE KOLACION I BANDAVE E JO I POPULLIT

Ja perse eshtë kolacion i bandave? Po japim faktet vetem nga goja e ketyre:
Ramush Haradinaj edhe pse kam respekt te madh thote:... Nuk jemi kolacion qe duhemi shume por kolacion i zorit per te mos e lene Thacin...
Dardan Molliqaj:.. jemi kolacion i zorit..qe te mos e leme Thaci 3...
Besa GAXHERI: ...Ramush HARADINAJ eshte kryeminister i zorit vetem te mos e leme Thaci 3...
Pra askush nuk tha se ne respektojm interesat dhe vullnetin e popullit. Mu per ketë, ky eshte kolacion i inateve te bandave te sojit kolumbian te Pablo Eskobarit...
Neve si qytetare te keti vendi,cka na inereson inati i juaj i kaurrit.Neve na interson per te qeverisur per nje jete me te mire. Ju nuk jeni ata,juve se shpejti do t´iu dal boja dhe te te beheni per turp shkuar turpit. Dhashte Zoti te mbahen zgjedhjet e jashtzakonshme dhe ju do te merrni grushtin e forte te Migjenit, qe per jete te jeteve nuk do te sheroheni. Kete e meritoni sepse e TRADHTUAT POPULLIN E HARAM E PAÇI PER JETE TE JETEVE.AMIN!
Kaq kesaj radhe nga unë, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANIN
Filozofi
 
dhe
letërsi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

histori
tradita
vështrime
debat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

citate
intervista
letra hapura
botime reja
 

 

 

 

 

 

 

Filozofi
         dhe letërsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorëve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesëndi
Arsimimi Dashuria (II) Ëndërrat Humori Mëdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fëmijët Imagjinata Miqësia Nga-fëmijët Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorët Vetitë
  Dituria Fjalëbutësia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtësia Frymëzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotët   Paragjykimi Të-pandara
      Lumturia      
____histori kombëtare, vështrime, debat, politikë, letra të hapura____ © Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .