Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

  A e dini se...?

 [ >1< ][ >2< ][ >3< ]
 

A e dini se...

 

 

...e teshmja... 

 
 

 

 

... Ėshtė zakonisht e pamundshme qė gjatė tė teshmes, sytė tė mbahen tė hapur nėse nuk mbahen me ndihmė force tė jashtėme. Ėshtė ky njė fenomen refleksiv dhe pra, mund tė arrihet me ushtrim qė tė mbahen hapur. Poashtu ėshtė karakteristike shpejtėsia e ajrit, e parazitėve dhe lėngut tė hedhur me tė teshur qė arrin shpejtėsi mesatare prej 150-200 km/h.

Lexo mė shum:  >1< ][ >2<  ][ >3<
Filozofi
 
dhe
letėrsi
 

histori
tradita
vėshtrime
debat

 
citate
intervista
letra hapura
botime reja
 
 

 
 

Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .