Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

 Mėrgata  
   
 Portal i MĖRGATĖS SHQIPTARE
ART - KULTURĖ - MANIFESTIME ...

 

 

 

 

Abas Fejzullahi NĖNDEGA E LDK-sė NĖ  WOHLEN TĖ ZVICRĖS ORGANIZOI MANIFESTIM ME RASTIN E 7 VJETORIT TĖ PAVARĖSISĖ SĖ KOSOVĖS 4.2.2015
Abas Fejzullahi LAPSH „NAIM FRASHĖRI“ NĖ KANTONIN E SOLLOTHURNIT KREMTON 7 VJETORIN E PAVARĖSISĖ SĖ KOSOVĖS 28.2.2015
Bedriu Bedri Tahiri MĖRGATA- krenaria jonё 17.8.2014
Agim GASHI LAJMI QĖ MĖ TRONDITI 29.7.2014
rml - filolet Biblioteka Pestalozzi, qendėr e formimit, kulturės dhe informimit 28.6.2014
Shaban CAKOLLI LSHAKSH NĖ GJERMANI NDERON KOLOSIN E MADH TĖ LETRAVE SHQIPE AZEM SHKRELIN 23.5.2014
Reshat Badallaj PERKUJTOHET ATDHETARI XHELIL DAUT ZHURI 8.4.2014
Shaban CAKOLLI SHOQATA KULTURORE SHQIPTARE "ALEKSANDĖR MOISIU" NĖ AUSTRI-TĖ NJĖZĖSHĖM NĖ PUNĖN E TYRE 6.4.2014
Shaban CAKOLLI NĖ KOBLENZ TĖ GJERMANISĖ U MBAJT MANIFESTIMI TRADICIONAL POETIKO-LETRAR PAVARĖSIA 2014 30.3.2014
Ramiz DĖRMAKU Gjuha Bashkon Kombin! 9.3.2014
Shaban CAKOLLI Shkolla shqipe nė Mėrgim, ėshtė Dashuria e Atdheut 14.2.2014
Shaban CAKOLLI NĖPĖR KOHĖRAT E DHIMBJEVE DHE LOTIT GJURMĖ DHIMBJEJE NĖPĖR DIASPORĖN SHEKULLORE 27.12.2013
Ramiz DĖRMAKU Tė lutėm baba.., mos shko nė Gjermani, mos na lė vetėm baba !?? 23.12.2013
Shaban CAKOLLI ĒASTE ME MĖRGIMTARĖT TANĖ VEPRIMTARĖ 16.12.2013
Shaban CAKOLLI LIDHJA E SHKRIMTARĖVE ARTISTĖVE DHE KRIJUESVE SHQIPTAR NĖ GJERMANI ZGJODHI STRUKTURAT E REJA DREJTUESE 9.12.2013
Shaban CAKOLLI LIDHJA E SHKRIMTARĖVE ARTISTĖVE DHE KRIJUESVE SHQIPTAR NĖ GJERMANI (LSHAKSH) 6.12.2013
Shaban CAKOLLI ĒASTE ME MIKUN IMRI TRENA ME RASTIN E THEMELIMIT TĖ KUVENDIT TĖ KRIJUESVE SHQIPTARĖ NĖ MĖRGATĖ 5.12.2013
Gani Qarri Tubim shembullor dhe pėrurime festive 5.12.2013
Shaban CAKOLLI NĖ KOBLENZ TĖ GJERMANISĖ U THEMELUA LIDHJA E KRIJUESVE SHQIPTARĖ NĖ MĖRGATĖ 26.11.2013
Ramiz DĖRMAKU FESTĖ E MADHE NĖ QYTEZĖN WERNAU
U HAP EDHE NJĖ SHKOLLĖ SHQIPE !
21.11.2013
Ramiz DĖRMAKU SHFLETOJME HISTORINE E TRE MARTIREVE TE  RENE PER  CLIRIMIN E KOSOVES 18.11.2013
Shaban CAKOLLI KRIJUESIT SHQIPTARĖ  NĖ MĖRGATĖ ME PRURJE TĖ REJA NĖ LETRAT SHQIPE 12.11.2013
Ramiz DĖRMAKU Kultura ėshtė ambasadori mė i mirė i Kosovės 20.7.2013
Rami Tetova Pasdite kulturore me rastin e 2 Korrikut 30.6.2013
Shaban CAKOLLI NJĖ ZĖ I FORTĖ I SHQIPTARIZMĖS NGA MĖRGIMI PĖRMES VALĖVE TĖ RADIOS ”ZĖRIT TĖ ARBĖRIT” 28.6.2013
KOM. PĖR INFORMIM NGA KONFERENCA E LDK-SĖ, MBAJTUR ME 2 QERSHOR NĖ QYTETIN ST. GALLEN 10.6.2013
Shaban CAKOLLI SHKOLLA ĖSHTĖ DRITARJA E ATDHEUT DHE DRITA E KOMBIT 15.4.2013
Shaban CAKOLLI MĖRGIMTARĖT  SHQIPTARĖ NĖ VJENĖ TĖ BASHKUAR PĖR TĖ MIRĖN E KOMBITT 31.3.2013
Ramiz DĖRMAKU FĖMIJĖT ME TĖ META FIZIKE, TĖ VARFRIT E JETIMĖT  DUAN TĖ JETOJNĖ  SI TĖ  GJITHĖ  FĖMIJĖT TJERĖ 19.1.2013
Shaban CAKOLLI TRUNGUN E NJOMĖ TĖ ATDHEUT E MBAJNĖ GJUHA DHE KULTURA 12.12.2012

 

 
 
 

Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .