Filozofi
     dhe
letërsi

__histori kombëtare, vështrime, debat__

Ballina

Letërsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikë

 

Portal Letra - Reagime - Komunikata - Polemikë

   

Letra të hapura

      Reagime

Komunikata

 

 

Shefqet Dibrani NË KOSOVË PO INSTALOHET NJË DIKTATURË E RE 29.8.2015
Shefqet Dibrani HESHTJA SI PAJTIM?! 9.7.2015
Reshat Badallaj KADRI HAZBIU ISHTE SPIUN I SERBISË 28.3.2015
Ramiz Dërmaku JU PËRGËZOJ PËR PUNËN QË KENI BËRË, DHE PO BËNI TANI 4.2.2015
Ramiz Dërmaku Reagim nga intervista e Hasan Qyqallës dhënë Mustafë Krasniqit, për portalin elektronik “Kosovari Media“ 28.1.2015
Int. në diasporë (CH) LETËR PËRKRAHËSE PËR REKTORIN E UP PROF. DR. RAMADAN ZEJNULLAHU 16.1.2015
Reshat Badallaj SALI BERISHA,ËSHTË KOHA TË FLASISH, SI E BURGOSET ADEM JASHARIN DHE SI U VRA HYSNI VULAJ...!? 1.12.2014
Saim Tahiraj TY RUGOVIST SHPIRTIT MENDJES DHE ARSYES SË KOMBIT!... 21.11.2014
Reshat Badallaj ASNJË ZHURIAN NUK U VRA NË LUFTEN  E SIRISË 20.11.2014
Ish Ushtarët e SÇ Letër publike nga ish Ushtarët e Sali Çekajt: Politikanët të shmangin arrogancën për të mirën e Kosovës 18.11.2014
Reshat Badallaj PËRSE MALLKON LORIK CANËN E VAJTON SERBINË, O DERËZI, HALIL MATOSHI!? 3.11.2014
Reshat Badallaj PROFESOR, U NGUTËT ME VETËVENDOSJEN ! 25.2.2014
Reshat Badallaj Mos i votoni argatët e UDB-së 23.10.2013
Brahim AVDYLI Letër e hapur për Josef dhe Shirley DioGardi 28.5.2013
Arif MOLLIQI

E vërteta për Tahir Efendi Llukën 
NJË MOHIM - SHTREMBËRIM  I SKËNDER LLUKËS PËR TAHIR ADEM EFENDI LLUKËN (1)

2013
Brahim Avdyli Reagim ndaj një reagimi: GAFAT NUK JANË NATYRË E PUNËS SHKENCORE, POR FAKTET

15.11.2012

Nusrete Kumnova Letër e hapur për Presidenten Jahjaga, nga “Thirrjet e Nënave”  


Letra

Reagime

Komunikata

Polemikë

Filozofi
 
dhe
letërsi

histori
tradita
vështrime
debat

citate
intervista
letra hapura
botime reja
 
 

 
 
 

Filozofi
         dhe letërsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorëve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesëndi
Arsimimi Dashuria (II) Ëndërrat Humori Mëdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fëmijët Imagjinata Miqësia Nga-fëmijët Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorët Vetitë
  Dituria Fjalëbutësia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtësia Frymëzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotët   Paragjykimi Të-pandara
      Lumturia      
____histori kombëtare, vështrime, debat, politikë, letra të hapura____ © Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .