Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

Letėrsi - 1 - 2 - 3

   

Portal pėr reēensione, kritikė e analizė letrare (III)

 

 

Poezi fosforishente me rrėnjė  fjale qė lind nga kocka e poetit 11.8.2014
NJĖ MARGARITAR I LETERSISĖ SHQIPE NE AGIMIN E ZĖRAVE TE BILBILAVE MĖNGJESOR 10.8.2014
DISA ĒASTE ME POETIN ADEM ZAPLLUZHA 1.7.2014
Poet i vargut qė ndriēon si gur Xhevahiri! 30.3.2014
MARTIN CAMAJ ZĖ VEND TĖ SHQUAR NĖ  KULTURĖN TONĖ KOMBĖTARE 26.4.2014
JU PREZANTOJMĖ  NGA KRIJUESIT TANĖ  NĖ EKZIL SHKRIMTARI, POETI DHE MĖSUESI  IMRI TRENA 19.3.2014
SADBERE GAGICA SPAHIJA DHE IMAZHI I IDESĖ POETIKE TĖ SAJ 17.2.2014
VARGJE ME PRUSH MALLI 16.2.2014
Majlinda Rama:

LIRIZIMI NĖ POEZINĖ MODERNE

26.1.2014
"JAM GUR I VENDIT TIM" NGA AUTORJA  MIRADIJE GASHI 28.12.2013
rm - Laēi

Shqipja, kjo gjuhė e lashtė (2)

22.12.2013
rm - Laēi

Shqipja, kjo gjuhė e lashtė (1)

16.12.2013
Shaban Cakolli:

KUR POETĖVE JU MUNGON ATDHEU

20.12.2013
Shaban Cakolli:

PREZANTOJMĖ POET NGA MĖRGATA SHQIPTARE: SYLĖ BAJRAMI

19.12.2013
Shaban Cakolli:

NĖ KUJTESĖN TONĖ DO TĖ MBETESH I DASHURI POET

2.12.2013
Shaban Cakolli:

NJĖ DITĖ ME POETEN SILVA TĖRNAVA

26.11.2013
Shaban Cakolli:

LUM AI PĖR EMRIN DHE VEPRAT QĖ NA I LA

16.11.2013
Shaban Cakolli:

REGJIMI NA I VRISTE POETĖT

26.8.2013
Shaban Cakolli:

“GJURMĖ NĖPĖR FLAKĖ” Makfire Maqedonci-Canolli

12.8.2013
Pėrktheu: Baki Ymeri

Fragment nga vėllimi "Nata e Gjarpėrit"

19.7.2013
Majlinda Rama:

Mbi poezinė “Findlej” tė Robert Bėrns

 
Qazim Muja:

Vizionet e hijėzuara epifanike

21.4.2013

Ejup CERAJA:

TOKA DARDANE E NGRITUR NĖ METAFORĖ MALLI DHE KRENARIE

19.4.2013
Elida Jorgoni:

Malli i Elidės

18.4.2013

 

1 - 2 - 3

 
 

 
 


 


 

 
 

 
Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .