Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

 Letėrsi - 1 - 2 - 3

   

Portal pėr reēensione, kritikė e analiza letrare (II)

 

 

Prof. Dr. Wilfried Fiedler – Njė jetė pėr albanologjinė 22.10.2013
Shaban Cakolli VARGJE QĖ TĖ KEQES I THONĖ PLAĒ 11.7.2013
Shaban Cakolli Gėzim Ajgeraj 23.6.2013
Shaban Cakolli JU NJOHIM ME POETIN AGIM GASHI-DRENICA 17.6.2013
Laureta Miftari Vėshtrim i shkurtėr mbi veprimtarinė poetike tė Seveme Fetiqit
Shaban Cakolli PĖRMBLEDHJE POETIKE E CILA FISNIKĖRON SHPIRTIN E LEXUESĖVE 7.6.2013
Prof. Murat Gecaj Gurgullima e shpirtit poetik tė Namik. Selmanit 3.6.2013
Shaban Cakolli AZEM SHKRELIN E KUJTOJMĖ DHE E NDEROJMĖ GJITHNJĖ NGA SE AI NA E NDEROJ LETĖRSINĖ;KULTURĖN DHE MBARĖ KOMBIN 2.6.2013
Shaban Cakolli POETI NA MUNGON-POR NA E LA MAGJINĖ E SHKRIMIT 31.05.2013
Shaban Cakolli Hajdin Abazi: "Zgjohu Kosova ime" 29.05.2013
Timo Merkuri

PĖRSIATJE RRETH VĖLLIMIT POETIK 'SHFRYJNĖ ERĖRAT' TĖ HAVE HALITAJ-ELEZAJ

24.05.2013
Shaban Cakolli

MJESHTRI E FJALĖS SĖ SHKRUAR

20.05.2013
Reis Mirdita Letėrsia e shek. tė XIX paraprijėse e ndryshimeve nė botė

11.05.2013

Sh.C Po vjen njė Spasse i ri, Qendresa Halili me njė ’Pėrsėri 20.3.2013
Shaban Cakolli: POEZIA ZGJON ĖNDRRA DHE LĖKUND...
POETJA QĖ VARGĖRON ME MALL E DASHURI...
BACA ADEM BERISHA-GJURGJEVIKU NĖ...
ĖNDRRA SHETIT PA MUA
Sebahate Byci: Zambaku i Gjakovės
SADBERE GAGICA SPAHIJA NJĖ POETE QĖ...
Azem SHKRELI (Jetėshkrim)
POEZIA ĖSHTĖ RRUGA MĖ FISNIKE QĖ... 
KUR NJĖ POPULL ĖSHTĖ I NDARĖ
MESAZHE TĖ FUQISHME POETIKE QĖ...
MBI UNIVERSIN POETIK TĖ SABIT RRUSTEMIT
NATYRA E PSIKIKĖS NJERĖZORE
Portretizimi i pėrditshmėrisė nė njė metaforė lirike
2013
2.7.2013
30.4.2013
20.4.2013
26.4.2013
2.4.2013
31.3.2013
30.3.2013
29.3.2013
25.3.2013
3.8.2013
22.2.2013
2011
R. Mirdita Kolumna dhe profili i kolumnistit 31.1.2013
Sh.C "Gėzuar, lirinė Vendi im" 30.1.2013
Ramiz Dėrmaku Letėrsia shqiptare nė diasporė 25.1.2013
Shefqet Dibrani SIMPLEKSITETI DHE NGJYRAT POETIKE  10.1.2013
Linditė Ramushi: Vėshtrim psiko-analitik mbi poezinė 8.12. 2012
Arif MOLLIQI SI E LEXOVA POEZINĖ E SHEFQET DIBRANIT 20.3.2012
Shaip Beqiri

Pasfjalė librit tė Ismet Rashitit: Rrėfana lirie

2012

Shefqet Dibrani DASHURIA LIND BASHKĖ ME POEZINĖ
POEZIA, VLERĖ DHE METAFORĖ ARTISTIKE

2011
2010

Shaban Cakolli KAM LĖNĖ NJĖ LOT

2011

 

1 - 2 - 3

 

 
 


 


 

 
 

 
Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .