rmt                                                                                                                                                                                                                        


Ballina

Poezi dhe prozė

Vėshtrime filozofike
Bashkėkohorė shq.

Shekulli i XX - gjysma e parė

Rilindja
Letėrsia Bejtexhiane
Dokumentet e para shq.

Nobelistėt

Shkrimtarė tė huajė

Portrete
Mėrgata
Humor
A e dini se...?
Botime dhe promivime

Kontakt

Laureta Miftari
Opinione filozofike

 

 


Lidhje tė jashtėme:

malesia.org
Shah - Chess
Cartoon


Ballina / Konkurs Poetik-historiku - Laureatėt 2012

 

Poezia FILOLET 2012

Rezultatet e konkursit pėr poezi mė tė mirė FILOLET 2012

(Kėshillohen tė gjithė LAUREATĖT tė paraqiten gjer me 22 dhetor 2012 me mail: lrm@filolet.com ose nė Facebook https://www.facebook.com/Filolet ).

 

Emri e mbiemri (nofka)

Titulli i poezisė

Ēmimi i ndarė

Ēmimi i I-rė Arbnore Abazi  Frymė e lashtėsisė

100CHF

Ēmimi i II-tė Kristina Hita  Melodia e engjėllit

70CHF

Ēmimi i III-tė Enrieta Vlora Princeshė e «rrėmbyer»

50CHF

Ēmimi i IV-V Lavdie Bakiu Fjala

Tel. Celular LG

Ēmimi i IV-V xxx xxx  

 

Poezi tė dėrguara pėr publikim nė Filolet 2012: Dy vende tė para

.

Emri e mbiemri (nofka)

Titulli i poezisė

Ēmimi i ndarė

Linditė Ramushi  Bri i rilindjes

75CHF

Kristjan Dukaj  Ditėlindja

75CHF


 

Nė ēmim pėr atutor/e me moshė mė tė re

.

Emri e mbiemri (nofka)

Titulli i poezisė

Ēmimi i ndarė

Merissa D  Nė mėrgim

50CHF


 

Fituesi me mė shum «Pėlqime FCB»

.
Emri e mbiemri (nofka) Titulli i poezisė Ēmimi i ndarė
Kristina Hita Melodia e engjėllit

50CHF

 

*Luten autorėt me pseudonime qė gjer nė fund tė Dhetorit  2012 tė dėrgojnė tė dhėnat e identitetit na adresa e njejtė me dėrgesėn e poezisė (poezive).

Filolet.com

(Kėshillohen tė gjithė LAUREATĖT tė paraqiten gjer me 22 dhetor 2012 me mail: lrm@filolet.com ose nė Facebook https://www.facebook.com/Filolet ).


 

 

 


 

 

A e dini se...?

 

 

 

     
 

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve|

|Altruizmi-Egoizmi| |Arsimimi| |Art-Dhunti| |Besimi| |Dashuria| |Dashuria (II)| |Dashuria (III)| |Dashuria (IV)| |Dituria| |Drejtėsia| |Edukata| |Ėndėrrat| |Fėmijėt| |Filozofia| |Fjalėbutėsia| |Frymėzimi| |Gruaja| |Humori| |Imagjinata| |Inteligjenca| |Jeta| |Lakmia| |Lotėt| |Lumturia| |Mali| |Mėdyshja| |Miqėsia| |Mosha| |Motivimi| |Muzika| |Natyra| |Ndryshimi| |Nga-fėmijėt| |Nga-Vizitorėt| |Optimizmi| |Paqa| |Paragjykimi| |Qesėndi| |Rrena| |Skamja| |Vetitė| |Vjedhja| |Xhelozia| |Tė-pandara|

 
  © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .