Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

 

Portal

Kombėtare - Kulturė - Art  

Pasqyra

Filolet - Art - Kulturė

  Titujt:
24.4.2014 Xhevahir Cirongu
Agim Staka, piktori qė punon nė heshtje
1.4.2014 Shaban CAKOLLI:
KRIJUESI YNĖ  ME NJĖ  JETĖ  RRUGĖTIM NĖPĖR HISTORI
1.4.2014 Demir KRASNIQI:
MĖSUESI I GOLLAKUT – SHTYLLA E BAJRAKUT
21.3.2014 Demir KRASNIQI:
DISA KARAKTERISTIKA TĖ VEĒANTA ETNOMUZIKOLOGJIKE NĖ TRI KRAHINAT E KOSOVĖS LINDORE
9.3.2014 Shaban CAKOLLI:
LIDHJA E SHKRIMTARĖVE, ARTISTĖVE DHE KRIJUESVE SHQIPTARĖ NĖ GJERMANI(LSHAKSH)
21.2.2014 Shaban CAKOLLI:
KĖNGA SI BURIM  I SHPIERTIT
9.2.2014 Ramiz Dėrmaku:
Pėrkujtojmė kėngėtaren e artisten e popullit Vaēe Zelėn
26.1.2014 Shaban CAKOLLI:
TĖ KĖNDOSH MES BUKURIVE TĖ VENDLINDJES ĖSHTĖ SHENJTĖRI
23.1.2014 Dan Kosumi:
Bie njė ēifteli ...
30.12.2013 Demir KRASNIQI:
Lam Shahiqi
25.12.2013 Miho Gjini:
FLAKET E KENGEVE TE AGIM GASHIT
23.12.2013 Shaban CAKOLLI:
SIRIJE GAGICA, ME ZĖRIN E SAJ MAGJIK NĖ
KULTURĖN TONĖ
22.12.2013 Shaban CAKOLLI:
ATY  KU KĖNGA DHE POEZIA JETOJNĖ TĖ PANDARA
4.12.2013 Migena Arllati:
Ēėshtje tė prejardhjes dhe formimit tė patronimeve (mbiemrave dhe emrave familjarė) nė Gjakovė
2.12.2013 Shaban CAKOLLI:
NJĖ DITĖ MIDIS DY EPOKASH
21.11.2013 Shaban CAKOLLI:
KUR I FALĖ POPULLIT ZEMRĖN-AI TĖ FALĖ MADHĖSHTINĖ
9.10.2013 Shaban CAKOLLI:
MUZIKA MBARTĖ SHUMĖ MAGJI BRENDA VETĖS
17.9.2013 Shaban CAKOLLI:
JU NJOHIM ME MJESHTRIN E PENĖS; ARTIT DHE INFORMATIKĖS-SABIR KRASNIQI
22.8.2013 Shaban CAKOLLI:
GJURMĖ JETE - ODISE PASKALI
14.7.2013 Demir KRASNIQI:
ELEGJI PĖR PROFESORIN XHEVAT ISMAILI
14.7.2013 Shaban CAKOLLI:
MIRADIJE RAMIQI-EMĖR I MADH I KULTURĖS SONĖ
30.6.2013 Shaban CAKOLLI:
DEMIR  KRASNIQI-Kėnga e tij ėshtė pasuri e pėrgjithshme kombėtare
29.6.2013 Shaban CAKOLLI:
Popullariteti dhe pasojat e tij: Rrena qė zgjati gjysmė shekulli
23.6.2013 Shaban CAKOLLI:
EMĖR I CILI NUK DUHET HARRUAR TAHIR DRENICA (1921-2013)
9 6 2013 Demir KRASNIQI
ZANAFILLA E  STILIT TĖ MUZIKĖS  “TALLAVA” NĖ KOSOVĖ
9 52013 Shaban Cakolli:
Xhavit Kryeziu, simbol i dijes, edukatorit dhe njeriut tė mirė
25 4 2013 Shaban CAKOLLI:
Tė kthehemi atje ku e kemi lėnė kėngėn origjinale shqipe
28 2 13 Sh- CAKOLLI:
TĖ PĖRKUJTOJMĖ VETERANIN E KĖNGĖS SHQIPE - QAMILI I VOGĖL
3 2 2013 Hazir Mehmeti
Kur do kthehet Doruntina?
Shkurt 2013 Filolet:
Peggy Guex- artiste dhe luftėtare e tė drejtave njerėzore
Dhjetor 12 Shaban CAKOLLI:
KĖNGĖTARJA E FLAMURIT
Nėntor 12 Shaban CAKOLLI:
LUFTĖTARĖT E LIRISĖ NĖPĖR KĖNGĖT E POPULLIT
Nėntor 12 Asllan Dibrani:
Pretendimet e sė resė  tiranase Jona - Ina Hadėrit pėr njė ylli artistik nė tė ardhėm!
Tetor 2012 Shaban Cakolli:
DEGĖT I KEMI SHTRI NĖ DHENA TĖ HUAJA POR RRĖNJĖT I KEMI NĖ ATDHE
Tetor 2012 Asllan Dibrani:
Arti pamor tėrheqėse pėr turistėt nė Shqipėri
Shtator 12 Shaban Cakolli:
DEMIR KRASNIQI, GAZETAR, POET DHE KĖNGĖTAR I MIRĖNJOHUR SHQIPTAR
Shtator 12 Asllan Dibrani:
Ulqini nė sezonin veror me aktivitete kulturore
Qershor 12 Silvana BERKI: "A JE MĖRZIT?"
  Edlira Dedja:
“Pavaroti i Ri” shqiptar nė krah tė Domingos

© : Konica 1913

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

---

 
 
 


 

 

 

 

 

 

 
 
 

Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .