Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

 Intervista  

   

Intervistė mė Sofinė nga emisioni “Zonė e Lirė”, asistente e Arian Ēani-t

Intervistoi:

Kristjan Gj. Dukaj

Kristian Dukaj

 

 

Intervistė mė Sofinė nga emisioni “Zonė e Lirė”

Pėrshėndetje Sofi dhe faleminderit qė vendosėt tė jeni pjesė e kėsaj interviste. Me lejoni tė ju pyes, a ėshtė kjo intervista Juaj e parė pėr njė medium nga Mali i Zi ?

Sofia: Pėrshėndetje Kristjan, po ėshtė hera e parė dhe po e jap me shumė kėnaqėsi, sepse realisht jam shumė e impenjuar nė kohė, por pėr shqiptarėt e Malit tė Zi gjej gjithmonė kohė, a e dini pse ? – sepse tė parėt e mi kanė jetuar nė Ulqin.

K.D : Ku ėshtė Sofia pėr momentin ?

Sofia: Momentalisht sapo jam kthyer nė Tiranė pas disa udhėtimesh, punė tė njėpasnjėshme, sepse me 12 shtatorė starton “Zonė e Lirė” dhe po merrem me pergaditjet e fundit.

K.D: Fama juaj ėshtė arritur pėrmes emisionit Zonė e Lirė. A mund tė na e shpjegoni pak mė mirė rrolin tuaj ?

Sofia: Nė fakt, kam rreth 11 vjet nė television, por si Sophie sigurisht pėrmes “Zone e Lirė”. Roli im ėshtė asistente e moderatorit tė “ Zonė e Lirė” por ndryshme nga tė tjerat unė jam asistente televizive.

K.D: Si filloi bashkėpunimi me Arianin ?

Sofia:  Bashkėpunimi me Arianin ka nisur 8 vite mė parė, ku nga njė televizion mė kontaktuan pėr njė reklame televizive, pasi shkova atje mė ofruan tė isha asistente televizive. Kėshtu reklama ra poshtė dhe pranova bashkėpunimin me Arianin.

K.D: Sofia kohėve tė fundit provokon me foto qė poston nėpėr rrjete sociale. Si do e komentonit kėtė ?

Sofia:  Provokime ? Hahha Kristjan, jo nė fakt nuk ka qenė ky qėllimi im. Thjesht janė Photoshooting e mija tė fundit , e pse mos ti publikoja.

K.D: Si ėshtė tė punosh me Arianin ?

Sofia:  Me Arianin ėshtė kėnaqėsi dhe shkollė e mirėfilltė tė punosh. Njė gazetar i mirėfilltė qė di si tė pyes dhe ėshtė njė njeri i jashtėzakonshėm, unik dhe i veēantė. Ska tė dytė si Ariani.

K.D: Ēfarė ndolle prapa skene? – Flasin tė ftuarit me Arianin para se tė fillojė emisioni ?

Sofia:  Prapa skene, ēdo gjė mund tė ndolle. Tė ftuarit flasin vetėm me mua para emisionit. Ariani ėshtė nė transmetim direkt, kėshtu qė nuk kanė si tė flasin. Unė bėj atė punė qė Ariani nuk e bėn dot duke qenė nė transmetim live..

K.D: Keni pasur ndonjė incident gjatė emocionit, qė ne nuk e kemi kapur ?

Sofia: Incidente ne si staf jo, pasi kemi 8 vjet live dhe jemi mė se tė pergaditur, por ndoshta tek tė fituarit edhe ka pasur. Por s’mund tė bėj publik emrat. Shikuesi i rregullt, mbase edhe i ka kapur..hahah

K.D: Pėrse tė pėlqen deti kaq shumė ?

Sofia:  Deti ėshtė frymė pėr mua. E adhuroj. Jam edhe shenjė e detit, gaforre, ndoshta ekziston njė lidhje nga kjo shenjė.

K.D:  A keni menduar ndonjėherė tė largoheni nga “Zonė e Lirė” ?

Sofia:   Jo, kurrė. Sa tė kem frymė do jem nė “Zonė e Lirė”

K.D: Ditėn qė do largoheni nga “Zonė e Lirė”,me ēfarė do merreni ?

Sofia:  Serish me “Zonė e Lirė”. Tashmė njihem si Sofi e “Zonės sė Lirė” dhe nėse do beja njė punė tė dytė njėkohėsisht, serish do quhesha Sofa.

K.D: Kur do jem mysafir nė emisionin “Zonė e Lirė” ?

Sofia. “Zonė e Lirė” ėshtė i vetmi emision ku personazhet janė tė lirė, ndaj jeni tė mirėseardhur Kristjan.

K.D: E urreni dimrin ?

Sofia:  Nuk do thoja qė e urrej, sepse ēdo stinė ka bukurinė e dhe domosdoshmėrinė e saj, por nėse do i rendisja sipas dėshirės sime, mė shumė do ishin vera. I fundit dimri, hahaha. Besoj kuptohet sa mė pėlqen.

K.D: Ujė apo vodka?

Sofia: Ujė padyshim. Pa tė nuk do mundesha, pasi realisht konsumoj 7 litra nė ditė Alkooli nuk mė tėrheq dhe nuk e pėlqej. Pyetja mė e mirė do ishte: Ujė apo lėng frutash?- kėtu do isha nė dilemė..

K.D:  Kur do Ju shohim nė Mal tė Zi ?

Sofia: Kėtė verė kam qenė nė bregdetin e Ulqinit pėr disa ditė, por nuk rri dot pa vizituar bukurinė e vendit ku kanė jetuar tė parėt e mi. Nė fund mė duhet tė tė falėnderoj Kristjan, pėr kėtė intervistė dhe pėr mundėsinė, qė tė jem mė afėr shqiptarėve qė jetojnė nė Mal tė Zi.


Filozofi
 
dhe
letėrsi

histori
tradita
vėshtrime
debat

citate
intervista
letra hapura
botime reja


Kristjan Dukaj
 
 

 
 
 

Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .