Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

   .

 

Kolumna - Humor - Pa censurė - A e dini se...?

|Gjatė javės|

Tė fundit
Shaban CAKOLLI:

KĖNGĖTARJA E FLAMURIT

Agim GASHI:

ME FAT BAJRAMI O SHQIPTAR!

Agim GASHI:

LAJMI QĖ MĖ TRONDITI

Agim Staka, kol Ulaj & Xhevahir Cirongu

Sportistėt e skuadrės  Gjermane, ‘’meteorėt’’ e futbollit tė Kupės Botėrore, Brazil 2014

Adem ZAPLLUZHA:

Pesė poezi nga libri “Sytė e gurtė tė erės” (vazhdim)

Ndėrroi jetė poeti dhe humanisti Shaban Cakolli

E nderuara Redaksi,

Me dhimbje tė thellė morėm lajmin kobzi, se miku ynė dhe bashkėpunėtori i Juaj - Shaban Cakolli ka ndėrruar jetė mė datėn 27.07.2014, pas njė sėmundje tė rėndė !
Pranoni ngushėllimet e mia mė tė sinqerta njerėzore!
Me respekt dhe nderime, nga Demir Krasniqi!
Aim GASHI:

ĖNDRRA E DITĖLINDJES SIME

Bedriu Bedri TAHIRI:

LUFTĖTARI QĖ PĖRTĖRIU HISTORINĖ E GALICĖS

 

Citati i javės

Njeriu ėshtė qenie e vetėdishme, po njerėzit a janė?

[Raymond Aron]

(Citate)


Fjala e javės

pupteshk/ė, f.sh.-a(t) (nė disa vise: popteshka), lloj gėrtuku (misri), gjithashtu fryti i saj i cili pėrdoret kryesisht pėr pupteshka (kokrra qė gjatė pjekjes fryhen dhe pėlcasin) (kėtėrr, popcorn) Fjalori >>>Letra filozofike Kėndi historik

Autorė

Bedriu
   
Laureta MIFTARI:

Zemėrimi

Shiquar nė suaza psikologjike, zemėrimi merret si emocion qė buron

...lexo » » »

Pranvera 2014 [foto:Filolet]©

"Poetika"


Video - Kėngė shqipe e javės

Filolet 2013


Humor - Argėtim

Dita e xhuma

U martua tetovari me njė gocė nga Gjirokastra dhe e ēonjin mirė besa. Njė ditė, tetovari i thot:

-Do e lo punėn, gjithėmonė i zonė..., ni t'xhuma sun po e fali.

-Po shko ore e fale tė mėrkurėn, e ke ditė pushimi!

[lexo mė shum]A e dini se?...

... mushkonjat shkaktojnė vdekjen e 725 000 njerėzve nė vit. Mushkonja ėshtė vektor i tė gjitha llojeve tė sėmurjeve...»lexo...»»»


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


     
Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve|

|Altruizmi-Egoizmi| |Arsimimi| |Art-Dhunti| |Besimi| |Dashuria| |Dashuria (II)| |Dashuria (III)| |Dashuria (IV)| |Dituria| |Drejtėsia| |Edukata| |Ėndėrrat| |Fėmijėt| |Filozofia| |Fjalėbutėsia| |Frymėzimi| |Gruaja| |Humori| |Imagjinata| |Inteligjenca| |Jeta| |Lakmia| |Lotėt| |Lumturia| |Mali| |Mėdyshja| |Miqėsia| |Mosha| |Motivimi| |Muzika| |Natyra| |Ndryshimi| |Nga-fėmijėt| |Nga-Vizitorėt| |Optimizmi| |Paqa| |Paragjykimi| |Qesėndi| |Rrena| |Skamja| |Vetitė| |Vjedhja| |Xhelozia| |Tė-pandara|

 
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .