Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

Portal -

1

2

 

   

Histori (f. 1)

 

 

 

Besim Dervishi Dodona pellazgjike – zbulohet njė artifakt misterioz nė malin e Tomorit me simbolet e dodonės, diellin dhe lisin 11.4.2015
Xhevahir Cirongu Njeriu legjend: Mestan Ujaniku ndriēon si njė yll nėpėr histori… 3.4.2015
Isuf B.Bajrami GRANATIMI I USHTRISĖ AKTIVE SERBE MBI VENDBANIMET E PA MBROJTURA CIVILE 31.3.2015
Xhevahir Cirongu Avni Kondi kishte bėrė betimin:” Pėr lirinė e atdheut do jap edhe gjakun tim!’’ 12.1.2015
Reshat Badallaj U VRA HEROI I KOMBIT MEHĖ RAMĖ UKA 24.12.2014
Mr.Isuf B.Bajrami SHPALLJA E PAVARĖSISĖ SĖ SHQIPĖRISĖ NUK MUND TĖ REALIZOHEJ PA BASHKIMIN KOMBĖTAR DHE UNITETIN... 26.11.2014
Xhevahir Cirongu

Lura zambak i bardhė me rrėnjė gjaku nė historinė e kombit tonė

12.11.2014
Reshat Badallaj SHQIPĖRIA DUHET TĖ KERKOJĖ ĒAMĖRINĖ, MALĖSINĖ E MADHE, ULQININ… 1.10.2014
Gani Qarri Abdullah Hoxha, martir i flijuar pėr atdhe 22.9.2014
Bedri Tahiri Veprimtaria luftarake e Azem Galicёs gjatё Luftёs sё Parё Botёrore 11.9.2014
Xhevahir Cirongu Lulja e lirisė me rrėnjė te gjaku i dėshmorėve tė atdheut 9.9.2014
Prof. Hazir Shala

Jubileu 2400-vjeēar i shtetit ilir tė Bardhylit Identiteti historik ilirik

2-9-2014
Isuf BAJRAMI:

Epiri dhe pėrkatėsia etnike e epirotėve

19.8.2014
"Fjala e Lirė"

Hasan Prishtina (1873-1933)

2014
Mexhid Yvejsi Hoxha Hasan - Tahsin Efendiu 21.7.2014

 


Histori

 

 

Filozofi
 
dhe
letėrsi


tradita
vėshtrime
debat


citate


intervista


letra hapura


botime reja


 

 
 

 
 
 

Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .