Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė


Ballina / Pėkufizimi mbi citatet dhe proverbat - Rrena

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve|

|Altruizmi-Egoizmi| |Arsimimi| |Art-Dhunti| |Besimi| |Dashuria| |Dashuria (II)| |Dashuria (III)| |Dituria| |Edukata| |Ėndėrrat| |Fėmijėt| |Filozofia| |Fjalėbutėsia| |Frymėzimi| |Gruaja| |Humori| |Imagjinata| |Inteligjenca| |Jeta| |Lakmia| |Lotėt| |Lumturia| |Mali| |Mėdyshja| |Miqėsia| |Mosha| |Motivimi| |Muzika| |Natyra| |Ndryshimi| |Nga-fėmijėt| |Nga-Vizitorėt| |Optimizmi| |Paqa| |Paragjykimi| |Qesėndi| |Rrena| |Skamja| |Vetitė| |Vjedhja| |Xhelozia| |Tė-pandara|

 

Rrena

Nėnėn qė tė don e rrenė lehtė se tė beson, por nesėr tė bjen tė provosh me  mjerkėn!

[Anonime]

 

Rrena ėshtė kėrcim nga pullazi.

[Tibetiane] 

 

Ēdo rrenavec ka pėr dėshmitar njė tjetėr rrenavec.

[Greke] 

 

Rrena nuk sjellė lumturi.

[Filolet] 

 

Rrenci harron shpejt.

[Arabe]

 

Me rrena nuk shkohet n'xhehnet.

[Shqiptare] (Postoi: Z.Bajramaj, Kosovė]

 

Betimet janė vetėm fjalė, e fjalėt s'janė  tjetėr pėrveē se erė.

[Samuel Butler] (Klasik anglez, 04.12.1835 - 18.06.1902]

 

Mos rrej pėr havaje.

[Popullore Shqiptare]

 

Kur ju kall shpia rrenacakut, askush s'i besoi.

[Popullore Tyrke] (postuar nag Mehmet Emin Dikixhi, Bursa]

 

Rrenecakut i soset qiriu para jacije.

[Popullore Tyrke] (postuar nag Mehmet Emin Dikixhi, Bursa]


Rrenaveci e han kryet e vet.

[r]

 

Mė sė keqi gjinden ata qė fillojnė t'u besojnė rrenave tė veta.

[r-l m]


 

 


 
Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .