Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 

  Portal


Nga fėmijėt

Citate:

 

"Xhevahire" nga Reis Mirdita

Jam e dėshpruar se germėn e parė qė mėsova nė shkollė nuk ishte "N". Me "N" fillon fjala NĖNĖ.

[Merisa Durmishi](kl. e parė fillore, Zvicėr)

 

Punė pa punė!!! Njėherė mė mėsuan tė flas, tani mė mėsojnė tė hesht!

[Merisa Durmishi](kl. e parė fillore, Zvicėr)

 

Diellin e dua se e ngrohė gjithė botėn pa dallim.

[Erjola Shehu](kl. e IV Shk. fill. "Edmond Hoxha", Junik)

 

Nga tė gjitha dashuritė qė kam, nėnėn e dua mė sė shumti.

[Ermal Myxhaiti](kl. e II fill. Zvicėr)

 

Librin e kam mik.

[A. A.] (nxėnėse nė kl. e II fill.) 

 

Mėsuese, a ke qenė edhe ti fėmijė?

[Artan Bakija] (nxėnės i kl. III, Prishtinė)

 

Fėmijė dhe prindėr tė dashur, kjo faqe ėshtė e rezervuar pėr tė gjithė nxėnėsit filloristė. Dėrgoni citatet e juaja tė nėnshkruara me emėr e mbiemėr tė plotė, mundėsisht njė foto, klasėn, shkollėn dhe vendin ku jetoni e shkolloheni.


 

Altruizmi-Egoizmi

Arsimimi
Art-Dhunti
Besimi
Dashuria
Dashuria (II)
Dashuria (III)
Dashuria (IV)
Drejtėsia
Dituria
Edukata
Ėndėrrat
Fėmijėt
Filozofia
Fjalėbutėsia
Frymėzimi
Gruaja
Humori
Imagjinata
Inteligjenca
Jeta
Lakmia
Lotėt
Lumturia
Mali
Mėdyshja
Miqėsia
Mosha
Motivimi
Muzika
Natyra
Ndryshimi
Nga-fėmijėt
Nga-Vizitorėt
Optimizmi
Paqa
Paragjykimi
Qesėndi
Rrena
Skamja
Vetitė
Vjedhja
Xhelozia
Tė-pandaraFilozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .