Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

Ballina

Letėrsi

Filozofi

Histori

Opinione

Intervista

Citate

Kritikė

 


Drejtėsia

Portal

 

Ka dy lloj avokatėsh: Ai qė i njeh ligjet mirė, dhe ai qė e njeh gjykatėsin mirė.

[Coluche] (humorist dhe aktor francez, 28.10.1944 - 19.7.1986)

 

Dielli dhe hėna janė madhėshtia qiellore; yjet mes tyre, janė njerėzit e drejtė.

[rm-laēi]

 

Nasradinin kuleta e majme e shpėtoi nga litari.

[popullore]

 

Nuk ka gjė mė tė marrė se ta largosh njeriun e arsimuar nga ajo pėr tė cilėn ai ėshtė shkolluar.

Will Rogers

 

Drejtėsia ėshtė iluzion.

Edmund Burke

 

Mos ke frikė drejtėsinė por gjykatėsin.

Prover rus

 

Drejtėsia nuk ėshtė virtyt i shtetit.

Pierre Corneille

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

"Xhevahire" nga Reis Mirdita

Altruizmi-Egoizmi
Arsimimi
Art-Dhunti
Besimi
Dashuria
Dashuria (II)
Dashuria (III)
Dashuria (IV)
Dituria
Drejtėsia
Edukata
Ėndėrrat
Fėmijėt
Filozofia
Fjalėbutėsia
Frymėzimi
Gruaja
Humori
Imagjinata
Inteligjenca
Jeta
Lakmia
Lotėt
Lumturia
Mali
Mėdyshja
Miqėsia
Mosha
Motivimi
Muzika
Natyra
Ndryshimi
Nga-fėmijėt
Nga-Vizitorėt
Optimizmi
Paqa
Paragjykimi
Qesėndi
Rrena
Skamja
Vetitė
Vjedhja
Xhelozia
Tė-pandara

 

 
Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve| |"Xhevahire" nga Reis Mirdita|

Altruizmi-Egoizmi Dashuria Edukata Gruaja Mali Natyra Qesėndi
Arsimimi Dashuria (II) Ėndėrrat Humori Mėdyshja Ndryshimi Rrena
Art-Dhunti Dashuria (III) Fėmijėt Imagjinata Miqėsia Nga-fėmijėt Skamja
Besimi Dashuria (IV) Filozofia Inteligjenca Mosha Nga-Vizitorėt Vetitė
  Dituria Fjalėbutėsia Jeta Motivimi Optimizmi Vjedhja
  Drejtėsia Frymėzimi Lakmia Muzika Paqa Xhelozia
      Lotėt   Paragjykimi Tė-pandara
      Lumturia      
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .