Filozofi
     dhe
letėrsi

__histori kombėtare, vėshtrime, debat__

 
 

 


 

 

 


 Ballina / A e dini se? - Njohuri tė rralla  [ >1< [ >2< ]


A e dini se...

(Kuriozitete nga tė gjitha lėmitė)

Prej kur egziston morri?

Javėve tė kaluara: >1<   >2<

 

Njė studim i publikuar nė Biology Letters tė Royal Society tė Akademisė britanike tė shkencave, thuhet se morri ka egzistuar qė nė kohėt e dinosaurėve.

Shkencėtarėt mbėshteten gjithashtu edhe nė faktin se morrat janė shum tė rezistueshėm e kjo bėri qė tė ju mbijetojnė ndryshimeve tė kushteve klimatike gjatė shekujve.

Javėve tė kaluara:

[ >1<

 [ >2< ]

 
 


 

 


 

 


 

     
Filozofi
         dhe letėrsi

|Citate dhe proverba| |Citate sipas autorėve|

|Altruizmi-Egoizmi| |Arsimimi| |Art-Dhunti| |Besimi| |Dashuria| |Dashuria (II)| |Dashuria (III)| |Dashuria (IV)| |Dituria| |Drejtėsia| |Edukata| |Ėndėrrat| |Fėmijėt| |Filozofia| |Fjalėbutėsia| |Frymėzimi| |Gruaja| |Humori| |Imagjinata| |Inteligjenca| |Jeta| |Lakmia| |Lotėt| |Lumturia| |Mali| |Mėdyshja| |Miqėsia| |Mosha| |Motivimi| |Muzika| |Natyra| |Ndryshimi| |Nga-fėmijėt| |Nga-Vizitorėt| |Optimizmi| |Paqa| |Paragjykimi| |Qesėndi| |Rrena| |Skamja| |Vetitė| |Vjedhja| |Xhelozia| |Tė-pandara|

 
____histori kombėtare, vėshtrime, debat, politikė, letra tė hapura____ © Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.
Copyright © 2007 [ http:// www. filolet.com ] Tous droits réservés.
Révision : 28 nov. 2012 14:06:32 +0100 .